5 častých chýb stávkarov

Autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Mnohí stávkari snívajú o tom, že vďaka tipovaniu športových zápasov si za krátky čas finančne polepšia o veľkú sumu peňazí. Často krát sa ale dopúšťajú chýb, ktorých by sa rozhodne mali vyvarovať. My vám ponúkame 5 najčastejších chýb, ktoré si pri stávkovaní možno ani neuvedomujete.

1. Prehrané peniaze sa len tak nevrátia

Určite si už každý tipujúci prešiel dobrými i zlými sériami. Pokiaľ sa vám darí, tipovanie sa zdá byť veľmi jednoduché a neraz vám vyjdú aj tipy, ktoré by ste možno nečakali. Skrátka máte formu. Bohužiaľ, tá netrvá večne a skôr či neskôr na vás príde kríza. Vtedy rozhodne nepodliehajte panike a radšej si ďalší priebeh tipovania poriadne premyslite. Často krát sa stáva to, že ak stávkar prehrá určitý balík peňazí, chce ho okamžite získať späť. Vtedy zrejme aj zvyšujete svoj vklad v domiení, že za veľký vklad a malý kurz vyhrá svoje peniaze naspäť. Práve toto je veľká chyba, ktorá má zvyčajne za následok to, že namiesto výhry prídete o ďalšiu sumu vášho konta. Dobrá rada hovorí, dajte si krátku pauzu. Netipujte pár dní, prejdite na iné myšlienky a následne si vyhliadnite zápasy v ktorých máte najlepší prehľad.

2. Nízky kurz zápas nevyhráva

Pomerne častou chybou je aj to, že stávkari sa nechávajú doslova zmanipulovať klesaním, respektíve stúpaním kurzu. Pokiaľ narazíte na tento jav, skúste vypátrať, prečo sa tak deje. Niekedy je možné, že kurz na víťazstvo klesá vďaka tomu, že sa objavia nové informácie ohľadom zranení hráčov alebo iných problémov v tíme. Keď ste sa sami presvedčil o týchto skutočnostiach vtedy rozhodne nemáte dôvod nevyužiť túto stávku. Ak na nič podobné neprídete, radšej sa spoľahnite na seba, na svoj inštinkt a skúsenosti. Pamätajte, nízky kurz ešte nemusí byť výherný. Rozhodne netipujte športy, ktoré nemáte v záľube a príliš ich nesledujete.

3. City a tipy nejdú dokopy

Ďalší dôležitý bod. Ak chcete byť úspešný, netipujte na konkrétny tím len preto, lebo je to váš obľúbený klub. To isté platí ak vo vás drieme silný patriotizmus, ktorý sa prejavuje najmä pri zápasoch slovenskej futbalovej alebo hokejovej reprezentácie. Toto akoby niekedy stávkarom zahmlieval mozog a tí tak nehľadia na objektívne fakty. Ako príklad uvediem nedávny záverečný dojazd cyklistických pretekov Tour de France na parížskom Champs-Élysées. Na internete kolovalo veľa tiketov s tipom na víťazstvo Petra Sagana. Ako sa ukázalo, tipujúci si tento tip skôr priali, akoby o tom boli presvedčení.

4. Vidina veľkej výhry je na škodu

Ďalšou základnou chybou je počet stávok na jednotlivých tiketov. Nie je dobré, keď sa na vašom tikete nachádza príliš veľké množstvo tipov. Tie síce znamenajú v niektorých prípadoch veľmi vysokú výhru, ale každou stávkou sa riziko prehry zvyšuje. Lepšie tak urobíte, keď radšej zvýšite svoj vklad a zároveň znížite počet stávkových príležitostí. Na jeden tiket môžete vložiť celkovo 50 tipov, no priznám sa, že som ešte tiket s päťdesiatimi úspešnými tipmi nevidel. Stať sa milionárom vďaka jednému tiketu je síce veľmi príjemná predstava, ale rozhodne sa to často nestáva. Nenadarmo sa hovorí, že menej je niekedy viac.

5. Nie je zápas ako zápas

Počas letných mesiacoch sa stretávame s tým, že tipujúci precenia silu mužstva, ktoré sa pripravuje pred začiatkom novej sezóny. V prípravných zápasoch nenastupujú tímy v najsilnejšom možnom zložení, čo má obrovský vplyv na výsledok zápasu. Stačí sa pozrieť na nedávne zápasy FC Barcelony. Bez Messiho a Neymara to tímu vôbec nešlo a prehral až tri zo štyroch zápasov. Pozornému tipérovi to neušlo a spomínaným tipom sa určite vyhol. Opäť je dôležité udržiavať si prehľad a vedieť o zápase čo najviac informácii. K tomu vám poslúžia naše podrobné analýzy zápasov.

Foto: ©pathdoc, Focus Pocus LTD/fotky&foto

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.


Tipujte v Tipsporte a získajte 30 eur zadarmo a vstupný bonus 4 000 eur!