Analýza zápasu: Anaheim Ducks – Pittsburgh Penguins

Publikované 17.01.2018, autor: Roman

Po úspešnej pondelkovej trefe v peknom kurze zostaneme v severoamerickej profilige. Tentoraz je zápasová ponuka pomerne chabá, ale aj napriek tomu sme si našli zaujímavý duel medzi „káčermi“ z Anaheimu a „tučniakmi“ z Pittsburghu.

Anaheimu sa momentálne nedarí

Už roky patrí kalifornský tím k jedným z najnepríjemnejších protivníkov v lige. Ich tvrdý fyzický štýl spôsobuje problémy aj tým najlepším celkom NHL. Za herným štýlom celého mužstva stojí hviezdna dvojica Perry-Getzlaf. Snúbenie ofenzívnych schopností s agresívnym štýlom hokeja je od ich príchodu do Anaheimu synonymom úspechu.

Anaheim je v posledných rokoch na ústupe z pozícií. Spomínané opory majú najlepšie roky za sebou a nástupcov hľadajú márne. Ducks sú momentálne na dvanástej priečke Západnej konferencie. Z posledných štyroch duelov však prehrali až trikrát. Najproduktívnejším hráčom je svetlý zjav v ofenzíve „káčerov“ Rikard Rakell.

Pittsburgh postupne stúpa

Tučniaci sa počas celej sezóny potýkajú s nevyrovnanými výkonmi. Momentálne však ťahajú už štvorzápasovú šnúru bez prehry. Postupne porazili oba newyorské tímy, Boston aj Detroit. Ak by zvíťazili aj dnes, bola by to ich najdlhšia víťazná séria v aktuálnej sezóne. Potvrdzujú sa tak očakávania, že v úvode ročníka sa mohla na tíme prejaviť dlhá predchádzajúca sezóna. Teraz keď však sily ubúdajú všetkým, Pittsburgh môže ťažiť z obrovských skúseností.

V tabuľke jednotlivcov vedie už tradične trojica najväčších hviezd v zložení Malkin-Crosby-Kessel. Najproduktívnejší je prekvapivo americký krídelník, ktorý prežíva jednu zo svojich najlepších sezón. Veľký progres predviedol v poslednom období aj Sidney Crosby. Svedčí o tom fakt, že v posledných štyroch dueloch zaznamenal 11 bodov za 3 góly a 8 asistencií.

Anaheim je doma nebezpečný

Ducks sú doma veľmi nepríjemným tímom s agresívnym poňatím hry. Očakávam však, že Pittsburgh potvrdí dobrú formu a zaknihuje piatu výhru v rade. V tejto sezóne sa už raz stretli. Vtedy v Pittsburghu triumfovali hostia pomerom 0:4. Dnes by to mohlo byť práve naopak.

Môj tip: Výhra hostí, aktuálny kurz vo Fortune: 2.65 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.