Analýza zápasu: Anglicko – Slovensko

Publikované 04.09.2017, autor: Roman

Šláger skupiny F a súboj prvého s druhým. Aj tak by sa dal charakterizovať dnešný duel medzi slovenskými futbalistami a domácimi Angličanmi. Víťaz poputuje na prvé miesto tabuľky a s veľkou pravdepodobnosťou si zaručí priamu účasť na Majstrovstvách sveta.

Angličania zatiaľ na čele

Albion má pred Slovákmi zatiaľ dvojbodový náskok. V doterajšom priebehu päťkrát zvíťazili a v dvoch prípadoch dosiahli nerozhodné výsledky. Prekvapivá bola najmä remíza na pôde Slovinska v úvode kvalifikácie. Nerozhodný výsledok zo Škótska nebol vzhľadom k motivácií súpera a prestíži duelu až takým prekvapením.

Angličania majú mladý tím, vedený progresívnym trénerom Garethom Southgateom. Ten má však na rozdiel od svojej hráčskej kariéry ešte minimum trénerských skúseností pri seniorskom futbale. Káder je vyskladaný výlučne z futbalistov domácej Premier League. Tí majú napriek mladému veku dostatok skúseností a množstvo odohraných duelov v domácej lige. Medzi najskúsenejších na medzinárodnej scéne patria Gary Cahill, ktorý odohral za reprezentáciu 56 zápasov a Jermain Defoe, ktorý ma na konte o jeden viac.

Slováci na víťaznej vlne

Slovenskí futbalisti vyhrali posledných päť kvalifikačných duelov. Strelili v nich úctyhodných 12 gólov a inkasovali len dvakrát. Dali tak zabudnúť na nevydarený úvod kvalifikácie, keď sme prehrali oba zápasy, či už doma s Angličanmi alebo po zlom výkone v Slovinsku. V piatkovej odvete proti Slovincom sme však podali fantastický výkon, vytvorili sme si veľké množstvo gólových príležitostí a súpera sme nepustili do žiadnej vážnejšej šance. Naše ofenzívne esá však dlho hľadali recept na výborného Jana Oblaka. Až desať minút pred koncom sme konečne dokázali loptu pretlačiť za jeho chrbát.

Jánovi Kozákovi určite zamotali hlavu výkony viacerých jednotlivcov. Stopérska dvojica Škriniar – Gyombér hrala výborne a najmä prvý menovaný by mal šancu dostať aj dnes. Uvidíme, či bude hrať v strede obrany alebo na poste defenzívneho záložníka. Ohromný výkon podal v piatok aj Stanislav Lobotka, ktorému miesto v základe pravdepodobne neujde. Otázny je štart Juraja Kucku, ktorého trochu limitovala maska na tvári. Kľúčom k úspechu však bez ohľadu na zostavu bude poctivý disciplinovaný a v ofenzíve odvážny výkon.

Anglicko je určite favoritom

Kvalita kádra je pravdepodobne na strane Angličanov. Na lavičke však máme Jána Kozáka, ktorý je so svojimi skúsenosťami ďaleko pred Garethom Southgateom. Ak dokáže ušiť vhodnú taktiku (čo už neraz dokázal) naše šance vo Wembley budú veľké. Verím vo výhru našich chlapcov, ale tipujem na remízový výsledok.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 4.70 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.