Analýza zápasu: Anži Machačkala – CSKA Moskva

Publikované 15.07.2017, autor: Roman

V Európe sa budú postupne rozbiehať všetky futbalové ligy. Spomedzi najprestížnejších líg začína ruská súťaž medzi prvými. V predohrávke prvého kola sa stretne vicemajster minulej sezóny, s miernym sklamaním uplynulého ročníka.

Anži nezažila úspešnú uplynulú sezónu

Pred niekoľkými rokmi vstúpili do klubu miliardári, s cieľom vybudovať futbalovú značku európskeho formátu. Do tímu síce priviedli niekoľko hviezd, ktoré si na sklonku kariéry prišli zarobiť obrovské peniaze, ale napriek tomu sa im nepodarilo dosiahnuť výraznejší úspech. Po tomto fiasku sa vedenie rozhodlo ísť cestou mládeže a dlhoročného budovania klubu. Rozpredalo všetky hviezdy, čoho následkom bol pád do nižšej súťaže.

Po tom ako z klubu odišli miliardári, resp. zastavili finančné toky, sa Anži potáca na hrane vypadnutia a neustále mení trénerov. V minulej sezóne bolo jediným úspechom, že sa tesne vyhli baráži o záchranu. Rozhodli o tom pri rovnosti bodov len vzájomné zápasy s Orenburgom, ktorý sa baráži už nevyhol. V tomto prestupovom období bol manažment veľmi aktívny a doviedol množstvo hráčov. Všetci však prišli zadarmo po rozviazaní zmlúv s predchádzajúcim zamestnávateľom. To dokazuje, že Anži je stále v rovnakých problémoch.

CSKA je klubom z opačného pólu tabuľky

V porovnaní s dnešným súperom je CSKA pravým opakom. Ide o klub s obrovskou tradíciou. Najznámejší a jeden z najúspešnejších ruských tímov. Veľká finančná podpora, dobré meno a skvelé zázemie robia z CSKA klub európskeho formátu. V tejto sezóne majú znova len tie najvyššie ciele.

V minulom ročníku skončil armádny klub na druhom mieste, za mestským rivalom Spartakom. V tejto sezóne hlásia jednoznačný útok na titul. V prestupovom období vykazovali veľmi malú aktivitu. Tréner Goncharenko je so svojím kádrom pravdepodobne spokojný. Počas leta prišlo len niekoľko mladíkov z B tímu a niektorí sa vrátili z hosťovaní. Do kádra vedenie príliš nezasahovalo, čo môže byť z hľadiska tímového ducha a zohratosti veľká výhoda, ktorá chýba mnohým bohatým ruským klubom.

CSKA jasným favoritom

Na konci minulého ročníka sa tieto dva tímy stretli vo vzájomnom dueli. CSKA rozobrala svojho súpera jednoznačne 4:0. Dnes očakávam podobný výsledok. Machačkala je nezohratá a kvalita kádra je veľmi otázna. Armádny klub naopak disponuje veľkou silou i dostatočne zohratým tímom.  Myslím, že skórujú minimálne dvakrát.

Môj tip: CSKA dosiahne viac ako 1.5 gólu, aktuálny kurz vo Fortune: 1.73 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.