Analýza zápasu: AS Trenčín – Górnik Zabrze

Publikované 02.08.2018, autor: Roman

Konfrontácia medzi víťazom Fortuna ligy a najlepším klubom poľskej najvyššej súťaže z minulej sezóny dopadla v prospech nášho majstra. Dnes sa stretne trenčiansky AS s Górnikom Zabrze. Trenčania minulý týždeň zvíťazili a pred odvetou majú pomerne veľké postupové šance.

Trenčania prvý duel zvládli

V prvom stretnutí na trávniku Górnika síce mali domáci miernu územnú prevahu, Trenčania však jasne dominovali v streleckých pokusoch aj vytvorených šanciach. Jednu aj premenili, keď sa pred polčasovou prestávkou trafil Azango a podčiarkol tak hernú prevahu hostí v prvom dejstve. V tom druhom sa už viac presadzovali domáci, ale brankára Šemrinca neprekonali.

Cez víkend odohrali Trenčania náročný ligový duel proti Ružomberku. Prehrali vysoko 1:4, keď dostali až dve červené karty. Obrovská kritika sa zniesla na rozhodcu duelu. Trenčania pritom nastúpili v podobnej zostave ako minulý týždeň v Poľsku. Napriek tomu na Ružomberok vo zvláštnom zápase nestačili.

Górnik nemá dobré obdobie

Po minulej sezóne, v ktorej si klub z mesta Zabrze vybojoval miestenku v druhej najprestížnejšej európskej súťaži, je tento ročník zatiaľ sklamaním. Mužstvo zvíťazilo len v jednom zápase v predchádzajúcom predkole Európskej ligy. V domácej súťaži ešte víťazstvo neokúsili, keď zaznamenali dve remízy. Tú poslednú v sobotu proti Plocku.

Mužstvo Zabrze zostalo počas letnej prestávky bez výrazných zmien. Vedenie neudržalo len mladého obrancu Wietesku, ktorého kúpila Legia. Cez víkend sa strelecky presadil aj španielsky útočník Angulo, ktorý sa pomaly dostáva do minulosezónnej formy. V uplynulom ročníku totiž nastrieľal 23 gólov a pre trenčiansku obranu bude predstavovať najväčšie nebezpečenstvo.

Trenčín by to mohol zvládnuť

Zverenci trénera Moniza to majú výborne rozohrané. Ak dnes predvedú výkon podobný tomu v Poľsku, mali by postúpiť. Neočakávam však ich víťazstvo. Tipujem na remízový výsledok.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.72 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.

Tipujte v Tipsporte a získajte 30 eur zadarmo a vstupný bonus 4 000 eur!