Analýza zápasu: Atlanta Dream – Phoenix Mercury

Publikované 08.07.2018, autor: Bc. Miroslav Kováčik

Keďže na MS vo futbale aj v londýnskom All England Clube je dnes voľný deň, naša analýza bude tak trochu netradičná. Vôbec po prvýkrát sa pozrieme na dianie v zámorskej WNBA. Detailne sa pozrieme na duel medzi Atlantou Dream a Phoenixom Mercury, ktorý začne o 21:00 hod.

Po dlhšej pauze nestačili na Seattle

Basketbalistky Atlanty podávajú v aktuálnom ročníku nevyrovnané výkony. Doposiaľ odohrali sedemnásť zápasov, v ktorých sa tešili z víťazstva osemkrát. Dôvodom je najmä slabá ofenzíva, ktorá je vôbec najhoršou spomedzi všetkých družstiev WNBA. V priemere strieľajú 75,6 bodu na zápas a inkasujú o štyri viac. Ich zápasový program bol pomerne zaujímavo rozlosovaný. Šesť dní pauzovali, no dnes ich čaká druhý zápas v priebehu 44 hodín. V generálke na súboj s Phoenixom prehrali s ďalším popredným tímom Západnej konferencie. Na Seattle nestačili pomerom 86:95, keď im absolútne nezahrali hráčky z lavičky. Tie si na konto pripísali dokopy len dvadsať bodov.

Phoenix ťahá štvorzápasovú víťaznú sériu

Phoenix Mercury patrí medzi najlepšie tímy súťaže. Niet sa čomu čudovať, pretože jeho káder tvoria skúsené hráčky ako Diana Taurasiová, Brittney Grinerová či DeWanna Bonnerová. V tejto sezóne potvrdzujú svoju kvalitu, o čom svedčí zápasová bilancia 14-5. Navyše, darí sa im aj vonku, kde z jedenástich duelov prehrali len dva. Z hľadiska defenzívy sú na to podobne ako Atlanta, ale v priemere dosahujú o takmer desať bodov viac. Zverenky Sandy Brondellovej vyhrali štyri stretnutia v rade, pričom len Connecticut nezdolali dvojciferným rozdielom. Nepríjemnosťou je však zranenie Sanchy Lyttleovej, pre ktorú sa zrejme sezóna predčasne skončila.

Vo vzájomnom zápase Atlante zlyhala streľba

V tejto sezóne si obe družstvá už raz zmerali sily. V Atlante sa tešili hostky, ktoré vyhrali 78:71. Keď sa pozrieme na štatistiky, tak Phoenix s výnimkou útočných doskokov vo všetkom dominoval. Hlavný rozdiel bol v streľbe za dva body. Kým partia okolo Diany Taurasiovej premenila 61,1% striel, domáce hráčky premenili necelých 37%, čo je veľmi málo. V zápase neviedli ani sekundu a tiež mohli ľutovať osem nepremenných trestných hodov. Líderkami Atlanty sú Angel McCoughtryová a Tiffany Hayesová. Obe majú bodový priemer nad hranicou 17 bodov a najmä prvá menovaná odvádza vynikajúcu prácu pod oboma košmi. Z predošlých piatich vzájomných zápasov prehral Phoenix len raz, aj to po predĺžení.

Tipujem víťazstvo hostí

Podľa stávkových kancelárii je miernym favoritom zápasu Phoenix. Osobne si myslím, že má kvalitnejší tím, čo by mal potvrdiť. V ofenzíve je efektívnejší a pre súpera často býva smrteľná jeho streľba za tri body. Navyše, v prípade domácich hráčok je otázny štart Brittney Sykesovej. Tá patrila k náhradníčkam v spomínanom zápase so Seattle a zaznamenala tucet bodov. Na druhej strane by Camille Littleová mala byť zdravotne fit. Nad voľbou tipu nemám dôvod špekulovať a na svoj tiket pridávam dvojku.

Môj tip: Výhra hostí, aktuálny kurz vo Fortune: 1.69 FORTUNA »

Autor článku: Bc. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie, aktívne sledujem športové dianie a študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.