Analýza zápasu: Atlético Madrid – AS Rím

Publikované 22.11.2017, autor: Roman

Po dlhom čase tu opäť máme obľúbené duely Ligy majstrov. Niekoľko tímov už má istú účasť v jarnej fáze. Niektoré však musia o vyraďovacie boje ešte tvrdo bojovať. Prekvapujúco k nim patrí aj mužstvo Atlética Madrid, ktoré sa v štyroch posledných sezónach dvakrát dostalo do finále.

„Los Colchoneros“ ešte nezvíťazili

Už tesne po žrebe bolo jasné, že skupina C bude jednou z najvyrovnanejších a stretnú sa v nej tri špičkové kluby. Nikto však nepredpokladal, že po štyroch odohraných dueloch bude mať mužstvo trénera DIega Simeoneho na konte tri body a nulu v počte víťazstiev. Osudové môžu byť pre nich najmä dve posledné stretnutia s outsiderom skupiny z Karabachu. V oboch dosiahli iba nerozhodné výsledky a v súčte stratili až štyri body.

V domácej lige sa Atléticu naopak pomerne darí, keď sú momentálne štvrtí, bok po boku s mestským rivalom Realom Madrid. Práve cez víkend odohrali proti „bielemu baletu“ bezgólový duel, v ktorom oba tímy zaujali najmä tvrdou hrou a inkasovaním žltých kariet. Zverencom trénera Simeoneho však môžu pred dnešným existenčným duelom chýbať fyzické sily. Ak neuspejú, s jarnou časťou Ligy majstrov sa pravdepodobne lúčia.

Rimania sú malým prekvapením

O kvalite druhého najsilnejšieho celku Serie A z minulej sezóny nebolo už pred začiatkom aktuálneho ročníka pochýb. Nikto však nepredpokladal, že by mohli po štyroch dueloch viesť skupinu. Mužstvo okolo kapitána De Rossiho ešte neprehralo zápas a ak zvládne aj dnešný duel, môže pomýšľať na postup na úkor jedného z favoritov.

Rimania nezaváhali od októbrového duelu na Stamford Bridge proti Chelsea ani v jednom stretnutí v rámci Ligy majstrov a domácej súťaže. V tomto období odohrali šesť víťazných zápasov, v ktorých inkasovali iba tri góly. Aj vďaka tejto sérií sú v domácej lige už na štvrtom mieste. Rovnako ako ich dnešný súper, aj zverenci trénera Di Francesca odohrali počas víkendu náročné derby proti najväčšiemu mestskému rivalovi Laziu Rím. Dvoma zlepenými gólmi na začiatku polčasu však rozhodli o osude stretnutia a odvekého rivala preskočili v tabuľke. Tiež ich to však stálo obrovské množstvo síl, keďže nastúpili v takmer najsilnejšej zostave.

Domáci musia vyhrať

Ak chce jeden z najlepších celkov starého kontinentu pomýšľať na postup zo skupiny, musí v dnešnom domácom dueli vyhrať. Súpera síce budú mať náročného, ale už niekoľkokrát ukázali, že v núdzových situáciách zo seba vyžmýkajú všetko. Očakávam preto, že dnes svoju silu dokážu a zvíťazia.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 1.93 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.