Analýza zápasu: Boston Bruins – Chicago Blackhawks

Publikované 10.03.2018, autor: Roman

Po dlhom čase tu máme znovu medzikonferenčný súboj tradičných tímov NHL, oboch členov „Original Six“. Kým Bostonu sa darí v tomto ročníku nad očakávania dobre, Chicago je na hrane postupu a po niekoľkých rokoch sa môže stať, že sa do záverečných bojov ani nepozrie.

Boston šliape bez ohľadu na zranenia

„Medveďom“ chýba elitný center Patrice Bergeron, nútene pauzuje skúsený stredný útočník David Backes a pred týždňom vypadol zo zostavy aj defenzívny partner kapitána Zdena Cháru Charlie McAvoy. Napriek tomu, že ide o kľúčových hráčov, mužstvo trénera Brucea Casiddyho ťahá šesťzápasovú víťaznú šnúru. Momentálne sú na druhom mieste Východnej konferencie a ako jediný dokážu aspoň ako tak držať krok so suverénnou Tampou Bay.

Doma je Boston jedným z najsilnejších tímov ligy. Viac bodov na domácom ľade získala iba Minnesota Wild. Zaujímavé je, že v posledných dueloch trikrát rozhodli o svojom víťazstve až v predĺžení. To len poukazuje na veľkú vôľu a charakter tímu, ktorý býva v záverečných bojoch kľúčový. Najproduktívnejším hráčom „medveďov“ nie je nik iný ako ikona mužstva Brad Marchand, ktorý dal v posledných troch dueloch päť gólov.

Chicago je len tieňom mužstva z minulosti

Zlaté časy chicagského hokeja sa pravdepodobne aspoň nateraz skončili. Po troch Stanley Cupoch nedokázali udržať tím pokope, budúce legendy klubu Jonathan Toews, Patrick Kane a Duncan Keith sú čoraz starší, pričom celá ťarcha zodpovednosti leží na ich pleciach. Mužstvu chýbajú výrazné mladé tváre schopné strhnúť zápas. Veľkou stratou je aj dlhodobá absencia Mariána Hossu.

Chicago je momentálne na poslednom mieste Centrálnej divízie a na postup stráca viac ako desať bodov. Z posledných piatich zápasov dokázali bodovať dvakrát, keď pomerne prekvapivo zdolali Los Angeles a Colorado. Následne však v poslednom dueli podľahli nevýraznej Caroline na domácom ľade. V spomínaných stretnutiach inkasovali rovných dvadsať gólov. Najproduktívnejším hráčom tímu je americká superhviezda Patrick Kane. Je však vo svojom snažení príliš osamotený.

Domáci favoritom

Boston má fantastickú formu, obrovskú vôľu po víťazstvách a výbornú defenzívu na čele so spoľahlivým Tukkom Raskom. Chicagu všetko toto chýba. Očakávam ďalšie domáce víťazstvo v rade.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 1.87 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.