Analýza zápasu: Boston Bruins – Dallas Stars

Publikované 15.01.2018, autor: Roman

Po včerajšom nevydarenom zápase by sme si dnes mali napraviť chuť. Znovu rozoberieme duel severoamerickej NHL a znovu hraný v čase prijateľnom aj pre slovenského diváka. Navyše, ide o atraktívne stretnutie najlepšej defenzívy Východnej konferencie s hviezdnou prvou formáciou Dallasu.

Boston vyniká v obrane

V tomto ročníku sa „medveďom“ podarilo vrátiť na stratené pozície spred niekoľkých rokov. Opäť ohurujú fantastickými defenzívnymi výkonmi. Kapitán Zdeno Chára síce už nie je najlepším obrancom ligy, ale stále predvádza hru na vysokej úrovni. Pridal sa k nemu aj jeho potenciálny nástupca a partner z obrany Charlie McAvoy.

V ofenzíve zas potvrdzuje svoju extratriedu Brad Marchand. Hráč, ktorý bol v minulosti známy najmä zákernou hrou a porušovaním pravidiel, je v súčasnosti jedným z najnepríjemnejších a najnebezpečnejších krídel v lige. Vo formácii s Bergeronom sú navyše extrémne silní aj v defenzívnej hre a bránení najlepších útokov súpera.

Dallas je už roky ofenzívnym tímom

„Hviezdy“ z Dallasu dali cez leto dokopy útočnú formáciu, z ktorej išiel strach už na papieri. Ku zohratej dvojici Seguin-Benn angažovali ruskú superhviezdu v podobe Alexandra Radulova. Ten sa v novom pôsobisku celkom chytil a spolu so svojimi spoluhráčmi z formácie nazbierali už po 40 bodov. Rovnaký počet má na konte aj švédsky obranca John Klingberg, ktorý je tak najproduktívnejším obrancom ligy.

Dallas podáva v porovnaní s minulými sezónami pomerne vyvážené výkony. V obrane sa značne zlepšili. Najmä vďaka českej dvojici Hanzal-Faksa majú najlepšiu úspešnosť na vhadzovaniach v lige. Rovnako patria k tímom, ktorých brankári musia čeliť najmenšiemu počtu striel. Očakávam, že ak Dallas vydrží v nastúpenom trende, postup do play-off by mu nemal ujsť.

Čaká nás vyrovnaný duel

Boston je doma miernym favoritom. Ak dokážu eliminovať elitnú formáciu súpera, pravdepodobne zvíťazia. Schopnosti na to majú. Ďalšie útoky Dallasu nedosahujú ofenzívnu kvalitu prvej formácie a majú za úlohu góly najmä neinkasovať. Predpokladám však, že Dallas svojho súpera potrápi a zaknihuje minimálne bod za remízu.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.80 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.