Analýza zápasu: Boston Bruins – Vancouver Canucks

Publikované 08.11.2018, autor: Roman

Duel tímov, ktoré v doterajšom priebehu sezóny podávajú skvelé výkony a patria k špičkám svojich konferencií. Kým v Bostone sa s podobným scenárom rátalo, Vancouver zatiaľ prekvapuje všetkých skeptikov.

Boston šliape najmä v defenzíve

Pri pohľade na počet strelených a inkasovaných gólov zistíme, že Boston síce inkasoval najmenej gólov v celej Východnej konferencii, zároveň nás však prekvapí fakt, že po poslednej Floride má na konte najmenej presných zásahov. Napriek tomu sú zverenci trénera Brucea Cassidyho na treťom mieste svojej konferencie.

Počet strelených gólov pramení najmä zo spôsobu hry, ktorý sa zakladá na tvrdej a zodpovednej defenzívnej hre. Kvalita zadných radov „medveďov“ je obrovská. Prispieva k tomu aj dobrá práca útočníkov ako Bergeron či Backes vo vlastnom pásme. Keď sa k tomu pridá fantastická produktivita prvého útoku, v ktorom spomínaného Bergerona dopĺňa Marchand a Pastrňák a skvelí brankári na čele s Jaroslavom Halákom, je z Bostonu momentálne jeden z najlepších tímov NHL.

Vancouver prekvapuje

Po ukončení kariéry bratov Sedinovcov bol osud vancouverskej organizácie veľmi neistý. Švédske dvojičky však nahradil ich krajan a päťka minuloročného draftu, Elias Pettersson, ktorý vletel do NHL ako víchor. Ako nováčik pozbieral 16 bodov a spolu s ďalšími mladíkmi Horvathom a Boeserom ťahá „kosatky“ na tabuľkové pozície, na ktorých sa neocitli už poriadne dávno. Otázne je, dokedy mladíkom táto forma vydrží.

Vancouver je momentálne na štvrtom mieste Východnej konferencie so ziskom devätnástich bodov. Po Chicagu disponujú najhoršou defenzívou v konferencii, keď šestnástich dueloch inkasovali až 53 gólov. Na druhej strane ich strelili už takmer 50.

Favoritom domáci

Boston je vďaka svojej defenzíve a skúsenostiam väčším favoritom dnešného duelu. Výbornú formu má aj Jaroslav Halák. Favorizujem teda domáci celok, ale tipujem na počet gólov, ktorý podľa môjho názoru nedosiahne šestku.

Môj tip:  Padne menej ako 5.5 gólu, aktuálny kurz vo Fortune: 1.81 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.