Analýza zápasu: Brazília – Mexiko

Publikované 02.07.2018, autor: Roman

Duel tradičných účastníkov záverečného turnaja majstrovstiev sveta. Brazília bola jedným z najväčších favoritov tohto šampionátu, ale výkony v skupine odhalili v jej systéme množstvo nedostatkov.

Brazílčania musia zlepšiť výkony

V prvom dueli MS proti Švajčiarom „kanárici“ sklamali a zaknihovali iba remízu 1:1. V ďalšom sa trápili proti nepríjemnej a húževnatej Kostarike. Zápas rozhodli až v posledných minútach. Ani v jednom z týchto stretnutí neukázali dostatočný hlad po víťazstve a po góloch. Až v poslednom dueli potvrdili postup do osemfinále z prvého miesta  a pomerne pohodlne porazili protivníka zo Srbska.

Pri pohľade na súpisku ide o jeden z najlepších brazílskych tímov histórie záverečných turnajov. Od stopérskej dvojice až po Neymara nájdeme niekoľko špičkových svetových futbalistov, ktorým však mnohokrát chýba lepšia súčinnosť. Častým problémom sú aj efektné ale málo efektívne technické finesy ofenzívnych hráčov.

Mexiko vstúpilo do šampionátu výborne, ale…

Prvý zápas Mexičanov na šampionáte bol ako z ríše snov. Na nemeckého majstra sveta sa dokonale pripravili, prekvapili ho rýchlou kombináciou a húževnatou obranou. Vyhrali 1:0 a začali skazu úradujúcich majstrov sveta na tomto šampionáte. V druhom dueli sa reprezentant zóny CONCACAF predstavil proti Kórejčanom, ktorých porazil pomerom 2:1. Absolútny výbuch však prišiel v treťom stretnutí, keď nestačili na fyzicky disponovaných Švédov a po skrate v druhom polčase prehrali jednoznačne 0:3.

Mexičania disponujú skvelým mixom skúsenosti a dravosti. Mladý hráči ako Herrera či Lozano však tiež pôsobia veľmi vyspelým dojmom a niet divu, že sú predmetom záujmu všetkých európskych veľkoklubov. Vyzdvihnúť treba aj najlepšieho strelca Mexika v histórií Javiera „Chicharita“ Hernadeza, ktorý pôsobí veľmi skúseným dojmom.

Favoritom Brazília

Pri pohľade na súpisku sú jasným favoritom Brazílčania. Nasvedčuje tomu aj stúpajúca forma v podaní „kanárikov“ a naopak útlm Mexičanov v poslednom zápase. Aj tak však čaká päťnásobných šampiónov neľahká úloha. Mexiko je veľmi silné v protiútokoch, na ktoré bude mať pri ofenzívnych chúťkach brazílskej obrany dostatok priestoru. Tipujem na prekvapivý remízový rezultát.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 4.35 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.