Analýza zápasu: Brazília – Švajčiarsko

Publikované 17.06.2018, autor: Roman

Dnes do turnaja vstupujú ďalšie tímy z okruhu topfavoritov. Brazília sa vo večernom dueli stretne s nepríjemnými Švajčiarmi a obhajcovia titulu z Nemecka si to rozdajú s pravidelným účastníkom MS Mexikom.

Brazília má výborný tím

Súčasná zostava „kanárikov“ pripomína časy, keď najväčšia juhoamerická krajina vládla svetovému futbalu. V ofenzíve i v defenzíve disponujú hráčmi svetovej úrovne, ktorí hrajú v tých najlepších európskych kluboch. Pred štyrmi rokmi mnohí o kvalite kádra Luiza Felipe Scolariho pochybovali, čo sa nakoniec ukázalo v záverečnej fáze turnaja. Je až obdivuhodné koľko špičkových hráčov za toto obdobie zapracovali do národného tímu

Na tomto šampionáte majú Brazílčania papierovo pravdepodobne najsilnejší tím. Pri pohľade na zostavu z posledného prípravného zápasu  nemá mužstvo trénera Titeho výraznú slabinu na žiadnom poste.Za všetko hovorí fakt, že hráči ako Douglas Costa, Firmino či Marquinhos dnes pravdepodobne začnú iba na striedačke.

Švajčiari majú za sebou výbornú kvalifikáciu

Počas kvalifikačnej fázy získali Helvéti 27 bodov. Ide o rovnaký počet ako získali víťazi skupiny a úradujúci majstri Európy z Portugalska. O priamom postupe tímu z Pyrenejského polostrova rozhodlo iba lepšie skóre. Švajčiari však baráž pohodlne zvládli a veľké šance majú aj v základnej skupine MS.

Tím trénera Petkovica si brúsi zuby na druhé miesto v skupine. Kvalitu na to jednoznačne má. Švajčiari disponujú veľmi zaujímavým mixom skúsených hráčov ako Behrami, Rodriguez či Shaquiri, ktorí už niečo na záverečných turnajoch odohrali, doplnený mladíkmi ako Embolo či Akanji.

Favorit je jasný

Pri pohľad na kvalitu kádra a ambície oboch tímov nie je potrebné polemizovať o favoritovi. Osobne však očakávam, že Švajčiari môžu prepracovanou defenzívou „kanárikov“ potrápiť a navyše hroziť nebezpečnými protiútokmi, na ktoré majú vhodné typy futbalistov. Predpokladám, že oba tímy dajú gól.

Môj tip: Oba tímy dajú gól, aktuálny kurz vo Fortune: 2.16 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.