Analýza zápasu: Buffalo Sabres – Ottawa Senators

Publikované 12.12.2017, autor: Roman

Včera sme priniesli duel dvoch trápiacich sa celkov nadnárodnej KHL. Dnes prichádzame s podobnou analýzou avšak priamo zo severoamerickej NHL. Buffalo a Ottawa svorne okupujú posledné priečky Východnej konferencie. Ich nedávne výkony nasvedčujú, že tak skoro sa z dna asi neodlepia.

Buffalo suverénne posledné

Pred dvoma rokmi sa hlásila veľká prestavba tímu. Fanúšikovia boli síce sklamaní, že nemôžu draftovať z prvého miesta a získať budúceho najlepšieho hokejistu planéty. Do svojich radov však prijali slušnú náhradu v podobe amerického mladíka Jacka Eichela. Ten mal byť spolu s fínskym bekom Rasmusom Ristolainenom základným stavebným kameňom budúceho úspechu.

Po dvoch rokoch je však u „šablí“ všetko inak. Stále sa potácajú na dne tabuľky, Jack Eichel sa boril s niekoľkými zraneniami a aj keď je špičkovým stredným útočníkom, Bufallu v útoku chýbajú ďalší elitní strelci. Jediným svetlým zjavom je len Evander Kane, ktorý ukazuje, že keď sa sústredí na hokej, je z neho jedno z najnepríjemnejších krídel v lige.

Ottawa je po vlaňajšku v kríze

Senzačný postup „senátorov“ do finále konferencie nečakal vlani takmer nikto. V tomto ročníku však prišlo k miernemu sklamaniu. Na začiatku sezóny chýbal mužstvu kapitán, hlavný motor a jeden z najlepších obrancov NHL Erik Karlsson. Následne tím zasiahla aj výmena prvého centra, keď spoľahlivého Kylea Turrisa vymenil Matt Duchene. Ten v doterajšom priebehu získal v drese Ottawy iba 4 body. Výkonnostne však vyslovene nesklamal.

Oveľa viac zaostáva za očakávaniami spomínaný Erik Karlsson alebo Bobby Ryan. Najmä vplyv Karlssona je na mužstvo nesporný a ak sa nedarí kapitánovi, mnohokrát ho nasleduje celý tím. Ottawa dáva navyše veľmi málo gólov. Po ich dnešnom súperovi sú druhí najhorší v konferencií. Do karát im nehrajú ani zranenia ďalších obrancov Borowieckeho a Widemana.

Oba tímy v strašnej forme

Ani jeden z aktérov aktuálnou fazónou neohuruje. Buffalo však v posledných dueloch získalo aspoň po bode za tesné prehry s Chicagom a St. Louis. Ottawa je v posledných stretnutiach skôr fackovacím panákom. Očakávam teda výhru domácich.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 2.30 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.