Analýza zápasu: Burnley FC – Newcastle United

Publikované 30.10.2017, autor: Roman

Aj po víkende pokračujeme vo futbalovom tóne. Ku skompletizovaniu desiateho kola anglickej Premier League chýba iba duel medzi Burnley a Newcastlom United. Obe mužstvá majú slušne rozbehnutú sezónu a pohybujú sa v pokojných vodách stredu tabuľky.

Burnley s výsledkami ako na hojdačke

Jeden z najstarších anglických klubov prežíva zaujímavú sezónu. Niekoľko dôležitých bodov uhrali v zápasoch s top tímami ligy, zároveň však mnoho stratili v dueloch, v ktorých mali na víťazstvo. V poslednom kole podľahli Manchestru City pomerom 3:0. „Citizens“ ich počas zápasu nepustili k strele na bránu a pohodlne zvíťazili.

V devätnástej minúte spomínaného duelu sa zranil novozélandský hrotový útočník Chris Wood. Ten je v súčasnosti najlepším strelcom tímu a trénerovi Seanovi Dychemu bude určite chýbať. Na jeho poste pravdepodobne nastúpi skúsený Angličan Ashley Barnes. Dlhodobo zranení sú aj brankár Tom Heaton a írsky krídelník Jonathan Walters.

Po nevydarenom úvode sa „straky“ zobudili

Vo dvoch úvodných dueloch sezóny mužstvo trénera Rafaela Benitéza podľahlo svojím súperom. Následne sa však oklepali a v ďalších siedmich zápasoch získali štrnásť bodov, vďaka ktorým sú momentálne na ôsmom mieste tabuľky. Ak nerátame mužstvá na prvých troch priečkach, „straky“ disponujú najlepšou obranou v súťaži a v doterajšom priebehu inkasovali iba osem gólov. Horšie je to s ich gólovou produkciou, keďže zatiaľ zaznamenali iba desať presných zásahov.

Španielsky tréner, rovnako ako vo svojich predchádzajúcich kluboch, preferuje hráčov rovnakej národnosti. Súčasťou základnej zostavy Newcastlu sú momentálne traja španielski futbalisti a ďalší dvaja boli v minulom zápase na striedačke. Z toho pramení aj trochu odlišný herný štýl tímu, založený síce na technickej zdatnosti jednotlivcov, ale aj na starostlivom dodržiavaní systému. Rafa Benitéz momentálne disponuje všetkými hráčmi okrem dlhodobo zranených Haidaru a Dummetta.

Čaká nás vyrovnaný duel

Nad Newcastlom sa v tejto sezóne vyhráva ťažko. Očakávam, že to bude platiť aj pre dnešný duel. Tipujem remízový výsledok. Mužstvá sú na podobných tabuľkových pozíciách s podobnou formou z posledných duelov.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.10 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.