Analýza zápasu: Celta Vigo – Betis Sevilla

Publikované 29.01.2018, autor: Roman

Keďže v zámorskej NHL je stále prestávka kvôli víkendovému zápasu hviezd a na slovenskom ľade sa dnes tiež nič zaujímavé neodohrá, náhle otočíme a po dlhom čase sa pozrieme na futbalový zápas priamo zo španielskej La Ligy.

Celta prežíva vydarený ročník

Po konečnej trinástej priečke z minulej sezóny je aktuálne postavenie tímu pomerne prekvapivé. Mužstvo počas leta výrazne nabralo na sile, keď priviedlo niekoľko talentovaných mladíkov na čele so Stanislavom Lobotkom, aj vďaka ktorým patrí zverencom trénera Unzueho ôsma pozícia. Na pohárovú Európu pritom strácajú päť bodov. Celta sa netají túžbou po účasti v Európskej lige a ak bude pokračovať v aktuálnych výkonoch, na jeseň si druhú najprestížnejšiu klubovú súťaž aj zahrá.

Už v tejto fáze mohol byť klub z Galície na vyšších pozíciách. Doplácajú však na neschopnosť zbierať body z remízových zápasov. Na konte majú iba štyri nerozhodné výsledky, keď v priebehu jesene prehrali až tri duely gólom v posledných desiatich minútach. Strelecky vyčnieva španielsky krídelník Iago Aspas, ktorý je s 12 gólmi tretím najlepším strelcom celej ligy.

Betis sa mierne zlepšil

V minulej sezóne skončilo mužstvo zo Sevilly dve priečky nad hranicou zostupu, keď ich od núteného preradenia do nižšej súťaže delilo osem bodov. Momentálna pozícia nasvedčuje, že prišlo k miernemu zlepšeniu. Betis je síce na trinástej priečke, ale dokázal vyhrať rovnaký počet zápasov ako ich dnešný súper. Delí ich len jediný bod. Stred tabuľky je totiž nabitý a medzi klubmi na siedmom a štrnástom mieste je iba dvojbodový rozdiel.

Mužstvo sa v posledných dueloch zdvihlo, keď dokázalo v divokom mestskom derby poraziť odvekého rivala a následne doma zdolalo aj Leganes. V poslednom kole síce podľahli na pôde suverénnej Barcelony, ale dnes ich znova čaká súper z podobnej váhovej kategórie. Tímu stále chýba Antonio Sanabria, ktorý je už mesiac zranený, ale stále kraľuje klubovým štatistikám.

Favoritom domáci

Podľa stávkových kancelárií je väčším adeptom na víťazstvo domáci tím. Osobne by som nepodceňoval nedávnu formu Betisu a očakávam veľmi vyrovnaný zápas.Tipujem na najtesnejšie víťazstvo domácich.

Môj tip: Remíza s handicapom 0:1, aktuálny kurz vo Fortune: 3.65 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.