Analýza zápasu: Chicago Blackhawks – Detroit Red Wings

Publikované 14.01.2018, autor: Roman

Po dlhom čase prinášame analýzu duelu, ktorý si môže bez ponocovania vychutnať aj bežný európsky divák. Ide navyše o súboj tradičných tímov NHL a asi dvoch najhokejovejších miest v USA. Oboch spája aj fakt, že v aktuálnej sezóne zaostávajú za pravidelne vysokými očakávaniami.

Chicago stále na nepostupových priečkach

Mužstvo trénera Quennevilla sa nedokáže chytiť a odohrať  niekoľkozápasovú šnúru bez prehry. Neustále striedajú vydarené duely, v ktorých konečne zaberú kľúčoví hráči so stretnutiami, v ktorých nikomu nič nevychádza. Okrem Patricka Kanea zaostáva za očakávaniami celý tím „jastrabov“. Na tribúnu sa dokonca dostala aj dlhoročná opora zadných radov Brent Seabrook. Výmena zas postihla slovenského útočníka Richarda Pánika, ktorý putoval do Arizony.

Momentálne sú„ jastrabi“ na deviatom mieste Východnej konferencie. V počte inkasovaných aj strelených gólov sú rovnako priemerní. Tímové bodovanie vedie Patrick Kane, ktorý pred niekoľkými dňami zažiaril päťbodovým zápisom v súboji s Ottawou.

Detroit s ďalšou nepodarenou sezónou

Aj keď je aktuálny ročník NHL len vo svojej polovici, postup Detroitu do play-off nie je príliš pravdepodobný. Nejde o bodové straty, ktoré sú minimálne. Horší je však herný prejav tímu. V okolí klubu sa čoraz viac spomína, že Jeff Blashill nebude napriek veľkému talentu tým pravým trénerom pre organizáciu.

Za očakávaniami zaostávajú aj hráči. Okrem skúseného Henrika Zetterberga, ktorý je aj vo veteránskom veku špičkovým hokejistom a mladého Dylana Larkina, obrovskej nádeje do budúcna, ani jeden z hráčov nenapĺňa svoj potenciál. Kritika sa nesie najmä na útočníkov v najlepších rokoch ako Tatár alebo Nyquist, ktorí by mali byť ťahúňmi.

Domáci pravdepodobne zvíťazia

Chicago je momentálne v lepšej forme a očakávam, že to potvrdí aj v dnešnom dueli.  Hrajú navyše doma, kde sú o niečo lepším tímom. Detroit prehral posledné dva duely proti silným súperom a myslím, že zaznamená tretiu prehru v rade.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 1.90 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.