Analýza zápasu: Chicago Blackhawks – Edmonton Oilers

Publikované 07.01.2018, autor: Roman

Dnes sa bližšie pozrieme na duel tímov, ktorých predsezónne ambície boli diametrálne odlišné od aktuálnych výkonov. Kým pred niekoľkými týždňami sa obe mužstvá viezli na víťaznej vlne a zdalo sa, že krízy sú zažehnané, v posledných dňoch spadli tvrdo na zem.

Chicago s tesnými výsledkami

Z posledných štyroch duelov sa až trikrát skončil duel „čiernych jastrabov“ len jednogólovým rozdielom. V poslednom stretnutí týmto spôsobom podľahli najlepšiemu tímu ligy z Las Vegas. Na začiatku tretej tretiny dokonca viedli, ale silný súper dokázal v ďalších minútach zvrátiť stav.

V spomínanom dueli sa Chicagu konečne chytila prvá formácia. Trojica Saad-Toews-Hinostroza si skvele sadla a posledný menovaný zaznamenal tri body. Je však celosezónnym problémom Chicaga, že v žiadnom dueli nezaberie viac útokov naraz a vždy leží ťarcha zodpovednosti na jednej lajne. Väčšinou je to tá, v ktorej hru tvorí Patrick Kane, ktorý je so 40 bodmi najproduktívnejším hráčom tímu.

Edmonton znovu klesá

Keď tesne pred Vianocami ťahali „olejári“ päťzápasovú šnúru bez prehry, zdalo sa, že tím sa dostal na úspešnú vlnu z minulej sezóny a konečne začne útočiť na postupové pozície. Po dvoch týždňoch však eufória opadla a Edmonton sa stále potáca okolo predposledného miesta Západnej konferencie.

„Olejári“ neustále zápasia s nekvalitnými defenzívnymi výkonmi. Vyzeralo, že po návrate Andreja Sekeru sa tento problém vyrieši. A aj keď skúsený Slovák priniesol do defenzívy kvalitu, nie je ešte vo forme z minulej sezóny. Naopak, útok funguje Edmontonu pomerne dobre. Je to však najmä vďaka Conorovi McDavidovi, ktorý už atakuje hranicu 50 bodov.

Domáci sú favoritom

Aj keď ani jeden tím nie je v oslnivej forme, dnes by mali naplno bodovať domáci. V minulom zápase sa im konečne chytil prvý útok a ak sa k nemu dnes pridá aj ten Kaneov, slabšia edmontonská obrana bude mať vážne problémy.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 2.10 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.