Analýza zápasu: Chicago Blackhawks – Edmonton Oilers

Publikované 19.10.2017, autor: Roman

Po uplynulých dňoch plných Ligy majstrov si dnes od futbalu trochu oddýchneme a osviežime sa na ľade „čiernych jastrabov“ z Chicaga. Tí dnes hostia dosiaľ nevýrazný Edmonton, ktorý mal pred sezónou oveľa vyššie ambície.

Chicago už tradične silné

„Jastrabi“ sú už niekoľko rokov považovaní za jeden z najsilnejších celkov severoamerickej NHL. Majú mužstvo plné skúseností z ťažkých duelov a v každom ročníku dokážu do prvého tímu vytiahnuť dravých nováčikov, či už z nižších zámorských líg alebo priamo z Európy. V tabuľke Západnej konferencie sú momentálne na treťom mieste a iba bod strácajú na lídra z Las Vegas.

Počas leta odišiel z Chicaga hviezdny ruský útočník Artemij Panarin. Bol súčasťou výmeny, vďaka ktorej sa do tímu vrátil Brandon Saad, ktorý s Chicagom získal už tri Stanley Cupy. Ten vytvoril spolu s Pánikom a Toewsom úderný prvý útok a v doterajšom priebehu už šesťkrát skóroval. Vo výbornej forme hrá aj druhá formácia na čele s Patrickom Kaneom. Útok Chicaga je každoročne na vysokej úrovni. Horšie je na tom obrana. Jej lídri sú čoraz starší a vedenie nedokázalo počas leta plnohodnotne nahradiť odchádzajúceho Hjalmarsona.

Edmonton zatiaľ sklamaním

Aké ambície by mal mať klub, ktorý má vo svojich radoch pravdepodobne najlepšieho hráča na svete? Po minulej sezóne, v ktorej Connor McDavid získal 100 bodov a Edmonton sa po mnohých rokoch vrátil do play- off, sa zdalo, že „olejári“ by mohli byť v širšom okruhu favoritov na celkový triumf. Doterajšie výkony tomu však nenasvedčujú. Zatiaľ sa potvrdzuje, že v dnešnom hokeji jeden výnimočný hráč mužstvo nespasí.

Edmonton v žiadnom prípade neodpisujme, ale v doterajších piatich dueloch dokázali zvíťaziť len raz. Connor McDavid sa síce podieľal na viac ako polovici všetkých gólov tímu, ale ostatní spoluhráči sa zatiaľ k nemu nepridávajú. Tím je zdecimovaný aj zraneniami kľúčových hráčov. Andrej Sekera bude chýbať až do konca kalendárneho roka. Jeho absencia je v prípade obrany Oilers citeľná a tímu jasne chýba jeden špičkový obranca.  Škrtom cez rozpočet je aj čerstvý otras mozgu Leona Draisatla. V jeho prípade zatiaľ nie je stanovený dátum návratu.

Domáci sú favoritom

Chicago je momentálne v lepšej forme ako súper. Edmonton však bezpodmienečne potrebuje bodovať. Myslím si však, že dnes získajú maximálne bod.

Môj tip: Víťaz zápasu – Chicago, aktuálny kurz vo Fortune: 1.64 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.