Analýza zápasu: Chorvátsko – Anglicko

Publikované 11.07.2018, autor: Roman

Prvého finalistu už poznáme. Francúzi vo včerajšom kvalitnom zápase porazili mierne favorizovaných Belgičanov a zahrajú si o majstrovský titul. Musia však počkať na svojho súpera. Bude ním hviezdny chorvátsky tím alebo odveký anglický rival?

Chorváti postúpili pod dvoch rozstreloch

Kým v základnej skupine bola reprezentácia od Jadranského mora suverénna, nestratila ani bod a jasne prevýšila všetkých súperov, vo vyraďovacej fáze je to už o inom. Aj keď oboch súperov herne prevýšili, chybami v defenzíve inkasovali góly, ktoré ich doviedli až k dramatickým penaltovým rozstrelom. V nich však majú dostatok kvalitných exekútorov a istého brankára Subašiča.

Anglické média priniesli včera správu, že pravý obranca Chorvátov Vršaljko nebude môcť v dnešnom zápase nastúpiť. Tréner Dalič však správu nepriamo dementoval. Pre Chorvátov ide o kľúčovú súčasť obrany a nemajú plnohodnotnú náhradu, čo sme mohli vidieť po jeho vystriedaní v zápase proti Rusku. Ostatní hráči sú zdraví. Bude zaujímavé sledovať, či zvolí Dalič defenzívnejšie ladenú stredovú formáciu s Brožovičom a Modričom vysunutým na pozícií číslo desať, alebo sa na poste podhrotového hráča predstaví Kramarič, ktorý proti Rusom skóroval.

Anglicko môže písať históriu

Mladý tím, od ktorého nikto nič neočakával, prekvapil celú krajinu i futbalový svet. Gareth Southgate postavil mladé ambiciózne mužstvo, ktorý síce nepredvádza okulahodiace kombinačné akcie, ale dokáže sa presadiť húževnatosťou. Demonštrovali to aj proti Švédom, ktorí doteraz v defenzíve a hlavičkových súbojoch vynikali. Angličania im zo vzduchu dali dva góly. Vyzdvihnúť treba aj výkon brankára Pickforda, ktorý vyriešil niekoľko obrovských príležitostí severanov.

Anglický tím sa ešte na šampionáte, možno okrem Kolumbie, nestretol so špičkovým ofenzívnym tímom. Otázna je tak kvalita pomerne neskúsenej stopérskej trojice. Hlavne zaradenie Kylea Walkera na tento post vyvoláva neistotu. V ofenzíve disponuje Anglicko množstvo rýchlych a šikovných hráčov ako Alli, Sterling, Lingard či Rashford, ktorí by mali poskytnúť rozhodujúcu podporu pre produktívneho Kanea.

Favoritom „Tri levy“

Podľa stávkových kancelárií je miernym favoritom tím Anglicka. Znovu sa neprikláňam k tomuto názoru a na postup favorizujem chorvátske mužstvo. Očakávam však, že v riadnom hracom čase skončí zápas remízou.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.10 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.