Analýza zápasu: Chorvátsko – Dánsko

Publikované 01.07.2018, autor: Roman

Včerajší prvý deň vyraďovacej fázy priniesol dva strhujúce duely futbalových veľmocí. Dnes je na programe stretnutie medzi Španielskom a domácim Ruskom a zápas Chorvátov proti Dánom, v ktorých sú favoriti pomerne jasný.

Chorváti rozbehli turnaj výborne

Zisk deviatich bodov a výborná forma v každom zápase. Aj tak by sa dali charakterizovať doterajšie predstavenia Chorvátov na MS. V prvom dueli zdolali pomerne pohodlne Nigériu, v ďalšom predviedli fantastický výkon a vicemajstrov sveta z Argentíny zmietli 3:0, aby v poslednom stretnutí s obmeneným kádrom zvíťazili nad Islandom.

Stredová formácia, ktorá patrí k najlepším na šampionáte, je hlavným dôvodom doterajších chorvátskych víťazstiev. Dvojica Rakitič-Modrič zatiaľ jasne prevýšila každého súpera a dnes to pravdepodobne nebude inak. Zabudnúť netreba ani na neúnavného Perišiča či stále nebezpečného Mandžukiča.

Dáni postúpili, ale zatiaľ neoslnili

Severania sa predstavili v skupine s Peru a Austráliou. V prvom zápase tesne porazili juhoamerického outsidera, čo sa v konečnom dôsledku javí ako kľúčový bodový zápis. V ďalšom remizovali s priamym konkurentom o postup z Austrálie. Posledný duel proti Francúzom už len odrážal kalkulácie oboch tímov, ktorým na postup stačil remízový výsledok. Futbalovú kvalitu nepredviedlo ani jedno mužstvo.

Dáni dali v doterajšom priebehu dva góly a inkasovali jeden. Ich futbal nie je založený na atraktivite, skôr na pragmatickom prístupe a vyčkávaní na správnu príležitosť. Jednoznačne najväčšou hviezdou tímu je špílmacher Tottenhamu Christian Eriksen, ktorý dal jeden z dvoch gólov dánskeho tímu.

Favorit je pomerne jasný

Stávkové kancelárie favorizujú chorvátsky tím v kurze 1.85 na víťazstvo. Osobne považujem Chorvátov za jasného favorita tohto duelu a po doterajších výkonoch neverím v kvalitu dánskeho mužstva. Chorváti pravdepodobne pohodlne zvíťazia a postúpia do štvrťfinále.

Môj tip: Výhra Chorvátska, aktuálny kurz vo Fortune: 1.85 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.