Analýza zápasu: Čile – Nemecko

Publikované 02.07.2017, autor: Roman

V priebehu niekoľkých dní tu máme ďalší finálový zápas. Po tom ako Nemci ovládli kategóriu do 21 rokov na Majstrovstvách Európy, môžu svoj vysoký kredit potvrdiť aj v seniorskej kategórií. Ak zvíťazia vo finále Pohára konfederácií, o najúspešnejšom národnom tíme tohto roka nebude pochýb.

Čile chce napodobniť Brazíliu

Tri predchádzajúce turnaje Pohára konfederácií vždy ovládol zástupca juhoamerického kontinentu. Zakaždým to bolo brazílske mužstvo. Čile chce tradíciu víťazov z Južnej Ameriky určite zachovať. Na papieri majú silnejší tím ako Nemecko. Potvrdili to aj v semifinálovom súboji so silnými Portugalcami. Svoje šance však nedokázali pretaviť do gólov a rozhodovať museli až pokutové kopy. Tie s veľkou bravúrou zvládol už mnohými odpisovaný brankár Claudio Bravo.

Čiľania disponujú prepracovaným systémom hry. Pressing tímu je jedným z najlepších na svete. Tréner Pizzi ušil pre toto mužstvo systém, ktorý sedí každému hráčovi v zostave. Využívanie krajných hráčov, hra bez lopty, pohyb stredných záložníkov aj protiútoky Čiľanov sú na veľmi vysokej úrovni. Všetko dopĺňajú individuality svetovej extratriedy ako Alexis Sánchez alebo Arturo Vidal.

Nemci napriek mladšiemu mužstvu úspešní

Pri nominácií sa na trénera Löwa znieslo mnoho kritiky. Do Ruska zobral mladý a neskúsený tím, s ktorým vo finále takmer nikto nerátal. Nemci však predviedli, že v súčasnosti majú asi najširší reprezentačný káder. Ich výhodou je, že od mládežníckych reprezentácií až po Áčko hrajú všetky mužstvá rovnakým štýlom. Mladým hráčom tiež nechýba sebavedomie a obrovská disciplína v plnení svojich úloh na ihrisku.

Nemci v semifinále deklasovali Mexiko vysoko 4:1. Už po prvých desiatich minútach viedli po góloch Leona Goretzku 2:0. V celom zápase mali prevahu, čo sa týka streleckých pokusov i držania lopty. Najlepšími strelcami nielen tímu ale aj celého turnaja sú už spomínaný Goretzka a Timo Werner, ktorí dali obaja po tri góly.

Miernym favoritom Nemci

Stávkové kancelárie považujú za favorita mladý nemecký tím. Tento názor s nimi nezdieľam. Čiľania majú skúsenejšie i vyzretejšie mužstvo. Nemcom síce nechýba sebavedomie, ale napriek tomu očakávam, že po tesnom priebehu zvíťazí v dnešnom finále Čile.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 3.10 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.