Analýza zápasu: Colorado Avalanche – Calgary Flames

Publikované 28.02.2018, autor: Roman

Tímy, ktoré odštartovali sezónu absolútne katastrofálne sa v priebehu niekoľkých týždňov skonsolidovali natoľko, že sa momentálne bijú o posledné postupové priečky. Do konca základnej časti však zostáva odohrať vyše dve desiatky zápasov a stať sa môže čokoľvek.

Coloradu sa vrátila najväčšia hviezda

Keď sa na začiatku mesiaca zranil Nathan MacKinnon, celé Colorado zostalo ako obarené. Hráč s najlepšou formou v lige, ktorý úžasnými výkonmi ťahal mužstvo do play-off, vypadol na neurčitú dobu a bolo prakticky nemožné ho nahradiť. „Lavínam“ sa tak rozpadla prvá formácia v zložení Landeskog-MacKinnon-Rantanen, ktorá dovtedy valcovala súperov.

Asi pred týždňom sa však kanadský mladík vrátil do zostavy a jeho výkony začínajú znovu udivovať fanúšikov. V poslednom dueli proti Vancouveru rozhodol kanadský center o víťazstve domácich 3:1, keď dva góly sám dal a jeden pripravil fínskemu spoluhráčovi Rantanenovi. Spomínaná kanadsko-škandinávska trojica vedie aj tímové bodovanie.

Calgary s výkonmi ako na hojdačke

Po nešťastnej druhej polovici januára dokázali „plamene“ aspoň sčasti ustáliť svoju výkonnosť a striedajú horšie výkony s tými lepšími. Z posledných desiatich zápasov rovnú polovicu vyhrali. Až sedem duelov pritom odohrali na ihriskách súperov. V posledných dvoch prípadoch pomerne jednoznačne zdolali Arizonu a na ďalší deň aj dnešného súpera z Colorada.

Vzájomný zápas bol jasne v réžii domácich, ktorí boli nadpriemerne efektívni a z menej ako 30 striel dokázali vyťažiť 5 gólov. Fantastický výkon podala druhá formácia v zložení Backlund-Tkachuk-Frolík, ktorá v súčte zaznamenala až šesť bodov. Bodovým lídrom „plameňov“ je kanadský čarodejník Johnny Gaudreau, ktorý zaznamenal už 73 bodov. Skvele mu sekunduje jeho spoluhráč z útoku Sean Monahan.

Hostia majú nahustený program

Kým Colorado odohralo posledný duel pred dvoma dňami proti Vancouveru, „plamene“ sa medzitým stretli s Dallasom. Očakávam, že Colorado bude chcieť súperovi vrátiť vysokú prehru spred niekoľkých dní. Aj keď má Calgary mladý tím, ku koncu sezóny je každý deň voľna dôležitý. Tipujem na víťazstvo domácich.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 2.35 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.