Analýza zápasu: Colorado Avalanche – Winnipeg Jets

Publikované 02.01.2018, autor: Roman

V poslednom čase sme v rámci tipovania zápasov zámorskej NHL pomerne úspešní. Príležitosť teda využijeme aj dnes a zo širokej dvanásťzápasovej ponuky si vyberáme duel medzi Coloradom Avalanche a Winnipegom Jets.

Colorado vykazuje zlepšenie

V porovnaní s minulou sezónou a tragickými výkonmi ukázali „lavíny“ v tomto ročníku výrazný progres. Konečne našli prvú formáciu a aj keď stratili elitného strelca v podobe Duchenea, priviedli niekoľko perspektívnych mladíkov, ktorí budú súčasťou veľkej prestavby tímu. Jej základ sa rysuje už teraz. Formácia MacKinnon-Rantanen-Landeskog strelila viac ako tretinu gólov celého tímu. Pritom sa zlepšujú každým odohraným zápasom.

Ofenzíva mužstva je v tejto sezóne najmä vďaka spomínanej trojici nadpriemerná. Brzdí ich však slabšia defenzívna hra. Veď v počte inkasovaných gólov patria k najhorším tímom ligy. Aj kvôli tomu sa nachádzajú až na dvanástom mieste Západnej konferencie. Rozostupy sú však minimálne a jedna víťazná šnúra môže mužstvo katapultovať na postupové pozície.

Winnipeg valcuje súperov

Momentálne sú „stíhačky“ z Winnipegu na druhom mieste Západnej konferencie a na prekvapenie roka z Las Vegas strácajú iba dva body. Mužstvo má najlepšiu ofenzívu v konferencii. Majú štyri silné formácie, ktoré sa neboja útočiť a strieľajú množstvo gólov. Príkladom je aj včerajšie suverénne víťazstvo Winnipegu na ľade “olejárov“ z Edmontonu. Strelecky sa presadili tri útoky a aspoň jeden bod získalo jedenásť rôznych hráčov.

Slovenského fanúšika môže tešiť fakt, že do zostavy sa vrátil Marko Daňo, ktorý hneď v prvom stretnutí po návrate zaznamenal presný zásah. Celý Winnipeg však zarmútila správa o zranení Marka Scheifeleho, ktorý by mal pauzovať šesť až osem týždňov. Ide o ofenzívneho lídra Jets a jeho body môžu v rozhodujúcich okamihoch chýbať. Oveľa viac zodpovednosti bude teraz ležať na dvojici Wheeler-Laine.

Môže padnúť veľa gólov

Obe mužstvá patria k celkom, ktoré oveľa radšej útočia, ako bránia. Dokazuje to aj počet gólov v zápasoch, ktorých sa v doterajšom priebehu zúčastnili. Osobne očakávam, že v tomto dueli padne minimálne šesť gólov.

Môj tip: Počet gólov, viac ako 5.5, aktuálny kurz vo Fortune: 1.80 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.