Analýza zápasu: Columbus Blue Jackets – Florida Panthers

Publikované 22.03.2018, autor: Roman

Súboj mladých a dravých tímov, ktoré majú veľkú šancu postúpiť do tohtoročného play-off. Kým pozícia Columbusu je výborná a pri súčasnej forme je nepravdepodobné, že bude v play-off chýbať, Florida musí po nevydarenom úvode o vyraďovaciu fázu ešte tvrdo bojovať.

Columbus na víťaznej vlne

Blue Jackets vyhrali posledných deväť duelov. Nastúpili pritom aj proti silným tímom Las Vegas, Colorada či Bostonu. Posledný zápas odohrali proti newyorským „jazdcom“. Z Madison Square Garden si odvážajú za výhru 3:5 ďalšie dva body. V stretnutí zažiaril ruský krídelník Artemij Panarin, ktorý dosiahol hetrik.

„Modrokabátnici“ majú tretí najnižší počet inkasovaných gólov v celej konferencií. Aj to svedčí o prepracovanom systéme trénera Johna Tortorellu, ktorý kladie na prvé miesto disciplínu a tímové výkony. Mužstvo nemá výraznú ofenzívnu superhviezdu, snáď najviac sa k tomuto statusu približuje už spomínaný ruský kúzelník Panarin, ktorý je aj najproduktívnejším hráčom tímu.

Florida po zlom úvode bojuje o play-off

Počas celého ročníka sa na „panterov“ znášala pomerne veľká dávka kritiky. Mladí hráči nedokázali napĺňať svoj obrovský potenciál a častým terčom kritiky bol aj klubový manažment. Tím sa však od začiatku februára neuveriteľne zdvihol. V tomto období odohrali 24 duelov a zvíťazili až osemnásťkrát. V poslednom stretnutí si odniesli dva body z ľadu nevýraznej Ottawy, ktorú zdemolovali pomerom 2:7.

Mnoho hráčov rapídne zlepšilo svoje výkony. Spomeňme Alexandra Barkova, ktorý patrí v uvedenom období k najproduktívnejším hráčom ligy. Jeho hra pritom nestojí len na zbieraní bodov a pre Floridu je nenahraditeľným centrom aj z hľadiska defenzívy. Výborné výkony podávajú aj Vinnie Trocheck či Jonathan Huberdeau. Zabudnúť nemožno ani Jevgenija Dadonova, ktorý výborne zvládol prechod na zámorský ľad.

Ťažko hľadať favorita

Domáci majú výbornú formu a v súčasnej situácií nemôžu poľaviť, keďže na chrbát im dýcha práve ich dnešný súper. Hráči Floridy však majú obrovskú motiváciu zvrátiť nepriaznivý priebeh sezóny a dostať svoj tím do vyraďovacích bojov. Očakávam vyrovnaný duel, v ktorom si súperi nedarujú ani kúsok ľadu.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.80 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.