Analýza zápasu: Columbus Blue Jackets – San Jose Sharks

Publikované 02.02.2018, autor: Roman

Dnes sa bližšie pozrieme duel medzi tými lepšími tímami severoamerickej NHL. San Jose je už roky jedným z lídrov Pacifickej divízie a jedným z najsilnejších mužstiev Východnej konferencie. Columbus zas zažil prelomový predchádzajúci ročník.

Columbus stúpa vysoko

Minulá sezóna a spojenie mladého ambiciózneho tímu s kontroverzným trénerom Johnom Tortorellom znamenali vyše stobodový zisk a tretie miesto v rámci Západnej konferencie. V play-off síce podľahli neskoršiemu víťazovi z Pittsburghu, ale aj napriek tomu vyslali jasný signál, že s Columbusom bude treba v najbližších rokoch rátať.

Aktuálna sezóna nie je síce rovnako euforická ako predchádzajúca, ale aj napriek tomu sú „modrokabátnici“ na postupových pozíciách. Bodovým lídrom tímu je ruský kúzelník Artemi Panarin, ktorý v doterajšom priebehu získal 41 bodov. Columbus sa však príliš nespolieha na individuality a cestu k víťazstvám hľadá najmä prostredníctvom zodpovedných defenzívnych výkonov.

San Jose tradične silné

V minulom ročníku skončili „žraloci“ už v prvom kole na štíte Edmontonu. Tento rok by si chceli napraviť chuť, keďže disponujú mužstvom, ktoré je na vrchole svojho potenciálu. Aj po letnom odchode klubovej legendy Patricka Marleaua, má tím silné individuality na čele s Pavelskim, Thortonom a Burnsom.

Práve posledný menovaný je aj najproduktívnejším hráčom tímu so 42 získanými bodmi. Najlepším strelcom je zas Logan Couture s 21 presnými zásahmi. Miernym sklamaním sú zatiaľ výkony kapitána Joea Pavelskiho. Jeho čas však môže nastať vo vyraďovacích bodoch, kde by „žraloci“ nemali chýbať. V rámci Pacifickej divízie sú na druhom mieste. V konferenčnej tabuľke im patrí piata priečka.

Zápas bez favorita

Ide o súboj tímov s rozličným štýlom hry, kde ani stávkové kancelárie nenašli jasného favorita. San Jose utrpelo v posledných štyroch dueloch tri veľmi tesné prehry. Neočakávam však, že smolu prelomia práve na ľade defenzívne ladených a výborne organizovaných „modrokabátnikov“. Tipujem na počet gólov.

Môj tip: Padne menej ako 4.5 gólu, aktuálny kurz vo Fortune: 2.34 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.