Analýza zápasu: Cyprus – Bosna a Hercegovina

Publikované 31.08.2017, autor: Roman

S jeseňou prichádza aj vyvrcholenie kvalifikácie na Majstrovstvá sveta 2018 v Rusku. Všetky reprezentácie majú pred sebou ešte štyri zápasy a o celkovom poradí nie je ani zďaleka rozhodnuté. V rámci skupiny H privíta Cyprus favorita z Bosny a Hercegoviny.

Cyprus zažíva pomerne vydarenú kvalifikáciu

Je zaujímavé ako sa dokázal Cyprus v priebehu rokov pozviechať a z pozície fackovacieho panáka a absolútneho outsidera sú momentálne tímom, ktorý treba brať oveľa vážnejšie. V doterajšom priebehu kvalifikácie získali sedem bodov. Dvakrát porazili trpaslíka z Gibraltáru a doma remizovali aj s nevýrazným Estónskom.

Aj keď je progres cyperského národného mužstva citeľný, ešte stále sa nemôže porovnávať s favoritmi skupín. Veľká priepasť ho delí aj od tímov, s ktorými sa ráta na druhé a tretie miesta. Je ľahko možné, že viac bodov už Cyperčania v tomto kvalifikačnom cykle nezískajú.

Od Bosny a Hercegoviny sa čakalo viac

Bosniakov výrazne poznamenal úvodný zápas kvalifikácie a debakel 4:0 na pôde Belgicka. Pôvodne sa s Bosnou a Hercegovinou rátalo na druhé miesto skupiny. Momentálne ich však z tejto pozície vytlačili Gréci, ktorí dokázali v Belgicku získať aspoň bod.

Práve grécki futbalisti budú najväčším súperom zverencov trénera Mehmeda Bazdarevica. Boj to bude veľmi tesný, keďže oba vzájomné zápasy týchto tímov sa skončili remízou. Káder Bosniakov obsahuje niekoľko zvučných mien. Priezviská ako Pjanič, Džeko, Ibiševič, Lulič alebo Begovič budia rešpekt. Ofenzívna kvalita tímu je obrovská a dnes narobí cyperskej obrane poriadne problémy.

Bosna jednoznačným favoritom

Stávkové kancelárie nepovažujú balkánsky tím za takého favorita. Ja si myslím, že hostia vyhrajú minimálne dvojgólovým rozdielom. Rovnakým pomerom skončil aj prvý vzájomný duel. Bosniaci však mali počas celého duelu obrovskú prevahu a Cyprus k ničomu nepustili.

Môj tip: Výhra hostí s handicapom 1:0, aktuálny kurz vo Fortune: 2.34 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.