Analýza zápasu: Dallas Stars – Ottawa Senators

Publikované 05.03.2018, autor: Roman

Kým „hviezdy“ z Dallasu predvádzajú v aktuálnom ročníku parádne výkony, Ottawa nedokázala nadviazať na vydarený minulý ročník, nachádza sa na chvoste ligového pelotónu a s play-off sa už predčasne rozlúčila.

Dallas vo výbornej forme

V posledných piatich zápasoch získal Dallas sedem bodov. Porazil pritom pomerne silné tímy Calgary, Los Angeles a St. Louis. Vo veľmi vyrovnaných dueloch podľahli Winnipegu a Tampe Bay, ktoré patria k najlepším mužstvám ligy a hlásia útok na najvyššie méty. V poslednom dueli zdolali po predĺžení „bluesmenov“ zo St. Louis. Zápas poslal do predĺženia tri minúty pred koncom ruský ostrostrelec Alexander Radulov. Jeho spoluhráč z útoku a kapitán tímu Jamie Benn strhol v predĺžení víťazstvo na stranu domácich.

Dallas sa v ofenzíve spolieha na spomínaný prvý útok v zložení Seguin-Benn-Radulov, ktorý v súčte získal už takmer 180 kanadských bodov. Okrem spomínanej hviezdnej trojice disponuje tréner Ken Hitchcock aj ďalšími kvalitnými hokejistami na čele s Jasonom Spezzom, dvojicou českých centrov Faksa-Hanzal či francúzskym bojovníkom Antoineom Rousselom. Zabudnúť nemožno ani na defenzívne rady  a kandidáta na Norrisovu trofej Johna Klingberga.

Ottawa na ligovom dne

Z posledných siedmich zápasov ťahali ottawskí „senátori“ šesťkrát za kratší koniec. V jedinom prípade porazili veľmi silné Las Vegas na ich ľade pomerom 4:5. V poslednom stretnutí pre zmenu podľahli beznádejne poslednej Arizone. Väčšinu zo spomínaných stretnutí prehrali jednogólovým rozdielom. Mužstvu chýba odhodlanie bojovať do posledných sekúnd, ktoré ich zdobilo v predchádzajúcom ročníku.

Uzávierka prestupov napovedala, akým smerom sa chce klub v najbližšom období uberať. Nezbavili sa kapitána a najväčšej hviezdy Erika Karlssona ani Mikea Hoffmana, o ktorého bol pomerne veľký záujem. Dali tým signál, že súčasnému tímu veria a ak ho dokážu vhodne doplniť mladými hráčmi, môžu byť v nasledujúcom ročníku znovu úspešní. Počas uzávierky sa zbavili len Dericka Brassarda, ktorý odišiel do Pittsburghu.

Domáci jednoznačným favoritom

Dallas je, pri súčasnej forme a motivácií vydobyť si čo najlepšiu pozíciu do play-off, jednoznačným favoritom. Ottawa momentálne nemá kvalitu ani formu, aby sa texaským „hviezdam“ vyrovnala. Tipujem na víťazstvo domácich.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 1.80 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.

Tipujte v Tipsporte a získajte 20 eur zadarmo a vstupný bonus 4 000 eur!