Analýza zápasu: Detroit Red Wings – Ottawa Senators

Publikované 03.01.2018, autor: Roman

Dnes pokračujeme ďalším zápasom zámorskej NHL. Stretnú sa v ňom tímy, ktorým v poslednom čase chýba potrebná fazóna. Obe mužstvá pred sezónou čakali postup do play-off. Momentálne sa však ani jeden celok nenachádza na priečkach zaručujúcich účasť vo vyraďovacích bojoch.

Detroit neprežíva dlhodobo dobré obdobie

„Červené krídla“ zaostávajú v posledných rokoch za povesťou tímu, ktorý počas 25 rokov postúpil zakaždým do vyraďovacích bojov. Súčasnej generácií chýba výnimočná hráčska osobnosť. Kritika sa okrem Jeffa Blashilla nesie aj na dobre zaplatených ofenzívnych lídrov tímu na čele s Tatárom a Nyquistom. Pozitívom sú výkony amerického mladíka Dylana Larkina, ktorý už vyrovnal svoj bodový zápis z minulej sezóny a má nakročené na životnú sezónu.

Hokejisti Detroitu sú momentálne na trinástej priečke Východnej konferencie. Na postup strácajú sedem bodov. Tabuľka je však extrémne nabitá a o posledné postupové miesta sa v závere môže biť ešte veľa tímov. Pozitívom sú posledné dva duely „červených krídel“. Dokázali si v nich poradiť so silnými mužstvami New Yorku Rangers a Pittsburghu Penguins.

Ottawa je na tom momentálne hrozivo

Po tíme, ktorý bol v minulej sezóne vo finále konferencie sa akoby zľahla zem. Ottawe sa absolútne nedarí. Výkony jednotlivcov zaostávajú za očakávaniami, Matt Duchene, ktorý do tímu prišiel ako hviezda nedokáže zbierať body, kapitán Erik Karlsson nenašiel po zranení stratenú formu a Ottawe sa nedarí ani na brankárskom poste. Pridávajú sa k tomu aj dlhodobé problémy s návštevnosťou na domácich dueloch.

Ottawa je momentálne na predposlednom mieste Východnej konferencie. Má druhú najhoršiu obranu a druhý najhorší útok z hľadiska inkasovaných a strelených gólov. Z jednotlivcov vyniká najmä Mark Stone, ktorý nazbieral v doterajších 37 zápasoch 34 bodov. Ostatní útočníci však za nim výrazne zaostávajú.

Detroit miernym favoritom

„Senátori“ neprežívajú najšťastnejšie obdobie a z posledných šiestich duelov sa z víťazstva tešili len raz. Detroit naopak ukázal v posledných dvoch dueloch mierne herné zlepšenie. Očakávam preto, že domáci zvíťazia a zaknihujú ďalšiu výhru.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 2.22 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.