Analýza zápasu: Dnepr Mogilev – Isloch Minsk

Publikované 09.07.2018, autor: Roman

Prestávku medzi zápasmi záverečných bojov majstrovstiev sveta využívame k návratu na európske trávniky. Bieloruská najvyššia súťaž je vďaka menej obvyklému hraciemu systému v plnom prúde a práve v tomto období sa nachádza približne v polovici odohraných stretnutí. Dnes je na programe zápas 15. kola medzi Dneprom Mogilev a Islochom Minsk.

Mogilev zatiaľ prežíva žalostnú sezónu

Mužstvo zatiaľ odohralo 14 zápasov, v ktorých nazbieralo veľmi biednych 10 bodov. Defenzívne aj ofenzívne patria k najhorším mančaftom ligy. Zatiaľ zaznamenali iba osem presných zásahov a loptu zo siete vyťahovali už devätnásťkrát. Nedá sa povedať, že by im domáce prostredie vyhovovalo viac. Doma i na štadiónoch súperov získali zhodne po päť bodov.

Hrozivá je séria Mogilevu z posledných piatich zápasov, keď nezískali  ani bod. Treba však brať do úvahy, že až v štyroch prípadoch hrali proti tímom z popredných pozícií. Ak sa pozeráme na posledných desať zápasov, dosiahli iba dva body za dva nerozhodné výsledky.

Isloch musí bojovať o záchranu

Pri pohľade na ligový pelotón sa mužstvo z hlavného mesta nachádza na slušnom deviatom mieste. Ak sa však pozrieme na bodový zisk, v doterajšom priebehu získali iba 15 bodov a na ôsmu priečku strácajú až deväť. Naopak, ich dnešný súper, ktorý je momentálne na zostupovej pozícií, stráca na Isloch iba päť.

V takýchto zápasoch je každá výhra nesmierne cenná, avšak Isloch naplno bodoval v sezóne iba trikrát. Naposledy takmer pred mesiacom, keď porazili mestského rivala FC tesne 0:1. Mužstvu sa vonku celkom darí, keď väčšinu svojich bodov získal práve na ihriskách súperov.

Ide o dôležité body

Vzhľadom na malý rozostup medzi mužstvami a ich doterajší bodový zisk je vidina trojbodového zápisu z dnešného duelu pre oba tímy nesmierne lákavá. Očakávam, že stretnutie zvládnu lepšie hostia aj vzhľadom na hrozivú formu domácich.

Môj tip: Výhra hostí, aktuálny kurz vo Fortune: 2.00 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.