Analýza zápasu: Dominika Cibulková – Alizé Cornetová

Publikované 03.07.2018, autor: Bc. Miroslav Kováčik

Česť slovenského ženského tenisu bude v londýnskom All England Clube zachraňovať Dominika Cibulková. Rodáčku z Bratislavy dnes čaká zápas prvého kola proti nenasadenej Francúzke Alizé Cornetovej. 

V príprave na Wimbledon vyhrala jeden zápas

Dominika Cibulková odohrala v tejto sezóne 27 zápasov, z ktorých však prehrala až trinásť. Jej výkony sú podobne ako vlani veľmi kolísavé, čo sa prejavilo na rebríčkovom prepade na 33. miesto. Zverenka Mateja Liptáka si zahrala dve neúspešné finále a až na šiestich turnajoch sa jej stalo, že vypadla v prvom kole. Trávnatý povrch nie je jej doménou a v kariére na ňom dosiahla bilanciu 35 výhier a 25 prehier. Pred tretím grandslamom sezóny ladila formu v Birminghame a Eastbourne. Vyhrala však len jeden duel, keď zdolala Jekaterinu Makarovovú 7:5, 6:4. Okrem toho nestačila na Dariu Gavrilovovú a vo výbornom dueli ani na Angelique Kerberovú.

Francúzka sa dostala z dopingového podozrenia

Alizé Cornetová je bývalou jedenástou hráčkou svetového rebríčka. V tejto sezóne sa jej však výsledkovo nedarí, keď z 30 stretnutí vyhrala len polovicu. Navyše, musela čeliť aj problémom mimo kurtu, keď sa ocitla v dopingovom podozrení. To sa napokon nepotvrdilo, hoci Francúzka vynechala tri testy v priebehu dvanástich mesiacov. Najlepší výsledok dosiahla v americkom Charlestone, kde si na antuke zahrala vo štvrťfinále. Zaujímavosťou je, že aj ona odohrala pred Wimbledonom tri zápasy a tiež zdolala len Rusku Makarovovú. Často doplácala na slabšie druhé podanie, po ktorom ani v jednom prípade nevyhrala viac než 50% loptičiek.

Vo vzájomnej bilancii má navrch Cibulková

Dominika Cibulková obhajuje z minulej sezóny body za účasť v treťom kole, kde nestačila na Anu Konjuhovú. Alizé Cornetová vypadla už v úvode. V troch setoch prehrala s Camilou Giorgiovou, čo pre ňu znamenalo piatykrát stopku v prvom kole Wimbledonu. Na okruhu WTA sa obe hráčky stretli desaťkrát. Vzájomná bilancia hovorí v prospech Slovenky, ktorá ovládla sedem stretnutí. Naposledy sa obe stretli v roku 2017 v americkom New Havene. Dominika Cibulková uspela po viac než dvojhodinovom súboji, keď využila šesť z deviatich brejkbalov. Takisto jej pomohlo aj sedem dvojchýb súperky, ktorú navyše trápili aj menšie zdravotné problémy.

Slovensko bude mať zastúpenie v druhom kole

Favoritom dnešného súboja je slovenská tenistka. Stávková kancelária Fortuna vypísala na jej víťazstvo kurz nižší ako 1,50. Možno nemá ideálnu formu, no štýl hry Alizé Cornetovej by jej mal sedieť. Razancia úderov je najmä z forhendu podstatne lepšia a na druhej strane Francúzka nemá až o toľko lepší servis. Jedinou otázkou zostáva či dokáže Dominika Cibulková udržať dobrú výkonnosť počas celého zápasu. Slabšiu chvíľku si zrejme vyberie, ale postup do druhého kola by jej nemal ujsť.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 1.42 FORTUNA »

Autor článku: Bc. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie, aktívne sledujem športové dianie a študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.