Analýza zápasu: Dukla Trenčín – HK Poprad

Publikované 13.10.2017, autor: Roman

Aj dnes pokračujeme v hokejovom tóne. Pre zmenu však zavítame do vôd najvyššej slovenskej súťaže. Chystá sa veľký šláger medzi doposiaľ neporazeným Trenčínom a výborne hrajúcim Popradom. Potvrdí Trenčín svoju dominanciu, alebo im Poprad prichystá prvú prehru v ročníku?

Dukla zatiaľ fantastická

Minulá sezóna bola v podaní Trenčanov naozaj tragická. Až dnes sa ukazuje obrovská hodnota úspešných bojov o záchranu. Aj napriek veľkým problémom situáciu ustáli a do aktuálnej sezóny sa vrátili ako znovuzrodení. Doteraz neprehrali ani jeden duel, v desiatich zaknihovali plný bodový zisk a v jednom proti Banskej Bystrici sa tešili po predĺžení.

Za diametrálne odlišným herným prejavom stojí niekoľko faktorov. Asi tým najdôležitejším je letné posilnenie kádra a najmä príchod Branka Radivojeviča. Tento skúsený hokejový svetobežník sa na sklonku kariéry vrátil domov aby Dukle pomohol s návratom na stratené pozície. Jeho vplyv na mužstvo je obrovský. Je tým pravým vodcom a podčiarkuje to aj výbornými výkonmi v zápasoch. Veľkú rolu zohráva aj obranná hra Tomáša Starostu, ktorý je asi najdominantnejším zadákom našej ligy.

Popradu sa zatiaľ výnimočne darí

Hokejisti spod Tatier sú momentálne na treťom mieste tabuľky. V ročníku zatiaľ prehrali iba dvakrát a to s Košicami a práve s Trenčínom. Tieto prehry však utŕžili v úvode sezóny a od tej doby ťahajú šnúru deviatich víťazných duelov. Za ten čas hrali aj proti Banskej Bystrici či Nitre. V stredu nastúpili na priateľský duel proti maďarskému Újpestu, ktorý s prehľadom zvládli pomerom 5:1.

Najproduktívnejším hráčom Popradu je Patrik Svitana. Ten sa v minulej sezóne vrátil do domáceho klubu z poľskej najvyššej súťaže. Doma sa mu zatiaľ darí, keď v jedenástich zápasoch získal rovnaký počet bodov. Sadol si najmä so Samuelom Mlynarovičom, ktorý je zároveň druhým najproduktívnejším hráčom tímu a vytvorili pomerne úderné duo.

Dá sa očakávať vyrovnaný duel

Dukla je vďaka výbornej fazóne miernym favoritom. Dobrú formu však majú aj „kamzíci“. Trenčín včera odohral stretnutie proti slovenským juniorom a dnes môžu pociťovať únavu. Netipujem výsledok, ale očakávam, že oba tímy dajú aspoň dva góly, keďže obaja patria na špicu v počte strelených gólov.

Môj tip: Oba tímy dajú aspoň 2 góly , aktuálny kurz vo Fortune: 1.86 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.