Analýza zápasu: Dynamo Minsk – Slovan Bratislava

Publikované 11.12.2017, autor: Roman

V Minsku sa dnes stretnú mužstvá, ktoré neprežívajú práve úspešné sezóny a podčiarkujú to aj výkonmi v posledných dueloch. Ani jeden z aktérov dnešného zápasu nebodoval už štyri stretnutia v rade. Aspoň jeden z nich túto čiernu sériu teraz zlomí.

Dynamo pred bránami play-off

Klub z hlavného mesta Bieloruska sa počas trvania KHL prebojoval do vyraďovacej fázy celkovo štyrikrát. Naposledy minulý rok, keď v prvom kole podľahol Lokomotivu Jarosľavl hladko 4:1 na zápasy. V tomto ročníku to na napodobnenie vlaňajšieho scenára zatiaľ nevyzerá. Momentálne strácajú na ôsme Soči desať bodov. Navyše, ich výkony v poslednom období na výrazný tabuľkový postup stačiť nemôžu.

Dynamo sa prezentuje solídnou defenzívnou činnosťou. V konferencií im v počte inkasovaných gólov patrí výborné štvrté miesto. Pred nimi sú len top tímy ligy ako Petrohrad či CSKA Moskva. Horšie je to však s ofenzívnou produkciou, keď v doterajších štyridsiatich dueloch strelili iba 77 gólov. Slabšia je od nich v tomto ukazovateli len beznádejne posledná Riga.

Slovan ešte horší ako Dynamo

Kým dnešný súper Bratislavčanov stráca na priečky znamenajúce účasť v play-off rovných desať bodov, Slovanu chýba presne dvojnásobok. Na aktuálnom tripe po ihriskách súperov prehrali v riadnom hracom čase všetky svoje duely. Hrali pritom aj proti mužstvám, ktorým by mali byť výkonnostne minimálne vyrovnaným súperom. Rige aj Novgorodu však podľahli jednoznačne 5:1 resp. 4:1.

Po príchode trénera Zankovca sa zdalo, že Slovan ožil. V súčasnosti však na hráčov padla deka a nedokážu sa dostať do správneho rytmu. Útočným formáciám viazne súhra a obrana sa nedokáže poučiť z hrubých chýb. Mužstvo zasiahol aj odchod českého brankára Mareka Mazanca. Pred pár dňami rozviazal zmluvu aj donedávna najproduktívnejší hráč tímu Radek Smoleňák, ktorý si príliš nesadol s novým bieloruským trénerom.

Oba tímy mimo formy

Oba celky predvádzajú slabé výkony a obaja dnes cítia šancu, konečne sa herne aj výsledkovo chytiť. Očakávam vyrovnaný zápas. Netipujem výsledok, ale predpokladám, že oba tímy dajú aspoň po dva góly.

Môj tip: Oba tímy dajú aspoň 2 góly, aktuálny kurz vo Fortune: 1.97 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.