Analýza zápasu: Edmonton Oilers – Florida Panthers

Publikované 12.02.2018, autor: Roman

Dnes sa pozrieme na súboj tímov, ktoré spája množstvo súvislostí. Oba disponujú obrovským hráčskym potenciálom, ktorý zatiaľ nedokážu využiť. Oba sa navyše v posledných rokoch dostali v jednom prípade do vyraďovacích bojov a v nasledujúcom ročníku zaznamenali výrazný herný prepad.

Edmonton v beznádejnej situácií

Play-off je už pre „olejárov“ v tomto ročníku pasé, keďže v priebehu sezóny nedokázali potvrdiť výbornú formu z vlaňajška. Rozdiel je najmä v defenzívnej činnosti tímu. V ideálnej forme nie je ani brankár Cam Talbot. Na obrannej činnosti sa bezpochyby podpísala aj dlhá absencia slovenského lídra defenzívy Andreja Sekeru.

Edmonton je šiesty v Pacifickej divízií a na postup do play-off stráca priepastných 15 bodov. Aj keď do konca sezóny zostáva odohrať ešte slušnú zápasovú porciu, momentálna forma Edmontonu nenasvedčuje, že by sa tím Todda McLellana mal zúčastniť záverečnej bitky o účasť vo vyraďovacích bojoch.

Florida v podobnom rozpoložení

Tím zo slnečného pobrežia USA je na tom ešte horšie ako ich dnešný súper. Úspešnú sezónu zažili naposledy pred dvoma rokmi. Odvtedy to ide dole vodou, čo sa týka hráčskeho aj trénerského štábu. Objavujú sa hlasy, že manažment urobil v uplynulom období množstvo chýb. Za všetky spomeňme najmä preplatené kontrakty pre mladé hviezdy tímu, vyhadzov trénera Gallanta, stratu Jonathana Merchessaulta i pomerne nejasný odchod Jaromíra Jágra.

Na tretie Toronto strácajú „panteri“ v Atlantickej divízií až 19 bodov. Ich šance na postup sa pohybujú v rovine teórie a dá sa očakávať, že po sezóne príde v tíme k výrazným zmenám, či už na trénerských alebo hráčskych postoch. Mnohí teda musia zabojovať o novú zmluvu. To môže vysvetľovať aj nedávnu štvorzápasovú víťaznú sériu.

Edmonton je miernym favoritom

Vďaka domácemu prostrediu, v ktorom je každé kanadské mužstvo nebezpečné, sú „olejári“ miernym favoritom. Osobne očakávam vyrovnaný duel so šťastnejším koncom pre domácich, ktorí chcú konečne pretrhnúť sériu prehier.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 2.10 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.