Analýza zápasu: Edmonton Oilers – Los Angeles Kings

Publikované 24.03.2018, autor: Roman

Dnes v noci dôjde na súboj tímov, z ktorých jeden už nemá ani teoretickú šancu na postup do play-off, pričom ten druhý to má rozohrané výborne. Ak si však hostia chcú udržať minimálny náskok pred prenasledovateľmi, dnes by mali bodovať.

Edmonton sa pripravuje na ďalšiu sezónu

V prípade kanadského klubu je čas na bilancovanie nevydarenej sezóny. V tejto chvíli sa môžu pripravovať na tohtoročný draft a čakať na vyžrebovanie poprednej pozície v prvom kole. Fanúšikovský tlak na mužstvo je však obrovský a ani v tejto situácií si nevieme v Edmontone predstaviť situáciu spred niekoľkých rokov v podaní Buffalla, ktoré až príliš okato chcelo ťahať z prvej pozície a získať Connora McDavida. Rozuzlenie tohto príbehu všetci poznajú.

V Kanade sa podobné kalkulácie nepripúšťajú, čo mužstvo aj potvrdzuje, keď prinieslo z posledných štyroch zápasov na ľade súperov 6 bodov. Dali pritom až osemnásť gólov a potvrdili, že ofenzíva nebola hlavnou príčinou tohtoročného neúspechu. Edmontonu chýba líder v obrane, najlepšiu fazónu nemá ani brankár Talbot. K tomu sa pridalo aj zranenie, v minulej sezóne najlepšieho beka, Andreja Sekeru. V tomto rozpoložení tak „olejári“ jednoducho nemohli získať viac bodov.

Los Angeles by vo vyraďovačke nemalo chýbať

„Králi“ z Kalifornie sú tímom, ktorý v play-off nechce nikto stretnúť. Skĺbenie výbornej defenzívnej hry, agresivity a útočných schopností je nebezpečné pre každého súpera. Keď sa k tomu pridá jeden z najlepších brankárov NHL v podobe Jonathana Quicka nečudo, že za posledných šesť rokov získali hokejový grál hneď dvakrát.

Mužstvo je momentálne na výjazde po štadiónoch súperov. Vo všetkých troch doterajších zápasoch pritom dokázali bodovať. Zdemolovali doteraz fantasticky hrajúce Colorado a do predĺženia dotiahli duely proti silným mužstvám Minnesoty a Winnipegu. Vo výbornej forme hrá Anže Kopitar, ktorý po vlaňajšej nevydarenej sezóne zažíva obrodenie a atakuje už 90-bodovú hranicu.

Hostia favoritom

„Králi“ potrebujú vyhrať. Sú vo výbornej fazóne a navyše povzbudení posledným duelom v Colorade. Na chrbát im dýcha Anaheim, ktorý stráca na svojho rivala len jeden bod a má zápas k dobru. Kings teda stále hrozí odsunutie z tretej postupovej pozície v divízií a boj o divoké karty.

Môj tip: Výhra hostí, aktuálny kurz vo Fortune: 2.20 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.