Analýza zápasu: Edmonton Oilers – St. Louis Blues

Publikované 21.12.2017, autor: Roman

V dnešnom dueli sa opäť predstavia tímy z opačných koncov tabuľky. Kým od Edmontonu sa pred sezónou veľa čakalo, jeho fanúšikovia sú momentálne poriadne sklamaní. St. Louis už roky patrí k tým lepším mužstvám NHL. V aktuálnom ročníku sa im však darí ukážkovo.

Začína sa Edmonton prebúdzať?

Vyzerá to tak, že „olejári“ už  zabudli na hrozný začiatok nového ročníka a pomaly sa začínajú odliepať z ligového dna. Momentálne sú na predposlednom mieste Západnej konferencie. V ich prospech však hovoria posledné štyri duely, v ktorých získali šesť bodov. Edmonton je ofenzívne silný, veď v počte strelených gólov patrí k hornej polovici tabuľky. Horšie je to s počtom inkasovaných. V rámci tejto štatistiky sú totiž predposlední v konferencií.

Connor McDavid predvádza svoju genialitu aj v čase, keď jeho spoluhráči zaostávajú za očakávaniami. Dosiaľ získal 40 bodov a je v najlepšej desiatke bodovania celej NHL. Za ním je obrovská priepasť a jediní kto sa k nemu produktivitou aspoň priblížili sú Leon Draisatl a Ryan Nugent-Hopkins.

St. Louis na popredných priečkach

V doterajšom priebehu získali „Blues“ 46 bodov. Je to rovnaký počet ako ďalšie štyri tímy, s ktorými okupujú čelo Západnej konferencie. Momentálne však tím z mesta blues neprežíva práve najúspešnejšie obdobie. Z posledných piatich duelov až štyrikrát ťahali za kratší koniec.

Za nevydarenú šnúru môže sčasti aj veľká maródka v tíme. Zranení sú Jaden Schwartz, Roby Fabbri aj Jay Bouwmeester. Schwartz bol pred zranením najproduktívnejším hráčom tímu. Teraz zostalo vytváranie šancí a strieľanie gólov najmä na dvojici Brayden Schenn a Vladimir Tarasenko.

Zápas bez jasného favorita

Kurzy stávkových kancelárií neurčujú jasného favorita duelu. Ja očakávam, že zvíťazí domáci tím. Hostia sa trápia so zraneniami dôležitých hráčov a neprežívajú najlepšie obdobie. Dnes v noci navyše odohrali smolný duel na ľade Calgary. Edmonton je naproti tomu oddýchnutý a vo väčšej hernej pohode.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 2.27 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.