Analýza zápasu: Edmonton Oilers – Tampa Bay Lightning

Publikované 05.02.2018, autor: Roman

Počas uplynulej noci sa v rámci NHL neodohral žiadny zápas, keďže celá Severná Amerika sledovala Super Bowl. Dnes sa však už v rámci zámorskej profiligy odohrajú štyri duely. My sme si vybrali súboj medzi aktuálne najlepším tímom NHL a mužstvom, ktoré bude napriek obrovským očakávaniam v play-off zrejme chýbať.

Edmonton to má zrejme spočítané

„Olejári“ už pravdepodobne nedokážu zvrátiť súčasný stav a aj napriek všetkým papierovým predpokladom budú v tohtoročnom play-off chýbať. Mužstvu sa nedarí už od úvodu ročníka. Po predchádzajúcej vydarenej sezóne všetci očakávali, že tímu to pôjde rovnako aj v tej aktuálnej. Nič také sa však nestalo. Edmonton vyhral v riadnom hracom čase iba 15 duelov a na poslednú postupovú priečku stráca 12 bodov.

Connor McDavid ukazuje takmer v každom dueli svoju extratriedu, ale v tíme „olejárov“ je príliš sám. Ako tak mu sekunduje iba nemecký mladík Leon Draisatl, ktorý získal o 12 bodov menej ako jeho hviezdny spoluhráč. Okrem toho, že tímu z Alberty chýba väčšia hĺbka v útočných formáciách, žalostné výkony podáva aj v defenzíve, keď inkasovali tretí najvyšší počet gólov v konferencií.

Tampa znova na čele ligy

Jedinou konkurenciou „bleskov“ z Floridy je nováčik z Las Vegas. Už niekoľko týždňov sa na diaľku bijú o čelnú pozíciu v rámci celej ligy. Momentálne vedie práve Tampa. Disponuje najlepšou ofenzívou ligy, keď dokázala vstreliť 187 gólov. Dvojica Kucherov-Stamkos doplnená defenzívne ladeným Namestnikovom naháňa strach každej obrane.

Vo veľkej forme hrá aj center druhej formácie Brayden Point, ktorý je tretím najproduktívnejším hráčom tímu. Výborné výkony podáva i švédsky bek Viktor Hedman. Tampa šliape ako stroj, keď z posledných šiestich duelov získali až desať bodov. V jedinom prípade podľahli na ľade silného Winnipegu.

Tampa by nemala zaváhať

Tím okolo Stevena Stamkosa hrá v neuveriteľnej pohode. Zápasy si užívajú, podávajú skvelé ofenzívne výkony a aj v prípade chýb v obrane zachraňuje situáciu fantastický Andrei Vasilevsky, ktorý už teraz patrí k najlepším gólmanom ligy. Rozpoloženie Edmontonu je presne opačné. Osobne očakávam jasné víťazstvo hostí.

Môj tip: Víťazstvo hostí, aktuálny kurz vo Fortune: 2.20 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.