Analýza zápasu: Edmonton Oilers – Toronto Maple Leafs

Publikované 30.11.2017, autor: Roman

Kanadské derby, súboj tradičných tímov NHL a k tomu aj duel medzi organizáciami asi s momentálne najväčším hráčskym potenciálom. Aj takto by sa dalo charakterizovať dnešné stretnutie medzi Edmontonom Oilers a Torontom Maple Leafs. Kým domácim sa v tejto sezóne príliš nedarí, hostia patria na špicu celej ligy.

Edmontonu zatiaľ nepomáha ani McDavid

Táto sezóna v podaní „olejárov“ je ukážkou, že ani pravdepodobne najlepší hráč sveta vo vašich radoch vám nezaručí v NHL úspech. Mladý Kanaďan podáva nestále výborné výkony, patrí k najproduktívnejším hráčom ligy a sám má prsty v takmer polovici gólov celého tímu. Napriek tomu je Edmonton na chvoste Západnej konferencie. Horšia je už len Arizona.

Od tímu sa po minulej sezóne, v ktorej konečne prelomili dlhoročné čakanie na play-off, čakalo, že v aktuálnom ročníku sa bude pohybovať na oveľa vyšších priečkach. „Olejárom“ však výrazne chýba defenzívny líder. Slovenský obranca Andrej Sekera je dlhodobo zranený a súčasní beci Edmontonu ho zatiaľ nedokázali nehradiť. Svedčí o tom aj štatistika inkasovaných gólov, v ktorej je Edmonton predposledný len pred už spomínanou Arizonou.

Torontu sa naopak darí

V minulej sezóne zažíval klub z Kanady podobný ošiaľ ako ich dnešný súper. Po mnohých rokoch sa dostali do play-off, kde poriadne vytrápili silný Washington vedený Alexandrom Ovečkinom. V tejto sezóne zatiaľ napĺňajú očakávania. Obrovskú radosť robí americký center Auston Matthews, ktorý sa môže v najbližších sezónach stať hlavnou tvárou organizácie. Je najproduktívnejším hráčom svojho tímu a zároveň aj jeho najlepším strelcom.

Výbornú sezónu zažíva aj mnohými odpisovaný druhý center Nazem Kadri. Ten dal rovnaký počet gólov ako Matthews a na konte má iba o dva body menej. Tréner Babcock má vďaka prebudeniu odpisovaných hráčov ako Kadri, Bozak alebo Van Riemsdyk k dispozícií obrovské množstvo ofenzívnych schopností. Za všetko hovorí fakt, že William Nylander, roky vychovávaný ako budúci prvý center Toronta musel hrať v poslednom dueli až vo štvrtej lajne, pričom stále predvádza kvalitné výkony.

Padne veľa gólov

Ani jeden z tímov nevyznáva príliš defenzívny štýl. Často hrávajú zápasy s veľkým množstvom inkasovaných i strelených gólov a očakávam, že dnes to bude podobné. Predpokladám, že uvidíme minimálne päť presných zásahov.

Môj tip: Padne viac ako 4.5 gólu, aktuálny kurz vo Fortune: 1.41 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.