Analýza zápasu: Eintracht Frankfurt – RB Lipsko

Publikované 19.02.2018, autor: Roman

Po víkende sa v Nemecku odohrá ďalší zaujímavý duel. Kvôli nabitému programu hostí, ktorí vo štvrtok odohrali súboj Európskej ligy proti Neapolu, sa zápas medzi Frankfurtom a Lipskom uskutoční práve dnes.

Frankfurt má výbornú formu

Z posledných piatich duelov získali zverenci trénera Nika Kovača 10 bodov. Treba však podotknúť, že všetky výhry dosiahli proti slabším mužstvám Kolína, Wolfsburgu a Mönchengladbachu. Počas tohto obdobia zvíťazili aj v zápase Nemeckého pohára nad Mainzom presvedčivo 3:0. Body stratili len na pôde Augsburgu, ktorému podľahli rozdielom triedy a doma s Freiburgom po remíze 1:1.

V tabuľke je Frankfurt na výbornom šiestom mieste, ktoré zaručuje účasť v pohárovej Európe. Na tretie miesto však strácajú iba dva body a vidina Ligy majstrov je síce reálna, ale pri obrovskej sile súperov asi iba teoretická. Vo výbornej forme sa nachádza mladý francúzsky útočník Sebastian Haller, ktorý dal v prebiehajúcom ročníku osem gólov. Skvele mu sekunduje nemecký rovesník a spoluhráč z útoku Marius Wolf, ktorý dal 4 góly a pridal ďalších päť asistencií.

Lipsko s nabitým programom

Vo štvrtok sa RB Lipsko stretlo s talianskym Neapolom. Na jeho pôde odohralo výborné stretnutie, keď otočilo nepriaznivý stav a zvíťazilo 3:1. Do odvety si teda vytvorili skvelú východiskovú pozíciu. Zápas ich však stál veľké množstvo síl a navyše ich čaká rovnako náročné odvetné stretnutie. V rámci nemeckej najvyššej súťaže sú zverenci trénera Hasenhüttla na štvrtom mieste tabuľky. Na druhý Dortmund pritom strácajú iba dva body.

Najlepším strelcom mužstva je Timo Werner, ktorý zaznamenal v doterajšom priebehu 10  gólov. Dvoma gólmi pomohol otočiť aj spomínaný zápas v Taliansku. Otázne však je, či ho bude tréner šetriť na dôležitý štvrtkový súboj. Ak áno, ofenzívna sila „červených býkov“ výrazne poklesne. Osobne si však myslím, že dnes bude Werner pre mužstvo oveľa prospešnejší, keďže v pohárovom dueli pôjde najmä o udržanie výsledku.

Domáci majú šancu poskočiť v tabuľke

Pred trénerom hostí Hasenhüttlom je rébus, ktorý musí vyriešiť. V prípade prehry by totiž Frankfurt jeho mužstvo predbehol. Týždňový pohárový zápas o postup je však dôležitým sezónnym míľnikom. Osobne očakávam remízu, ktorá môže hosťom v súčasnej situácií vyhovovať.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.25 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.