Analýza zápasu: Everton FC – Newcastle United

Publikované 23.04.2018, autor: Roman

Súboj tabuľkových susedov. Kým hostia sú v posledných týždňoch vo fantastickej forme a zbierajú jeden skalp súpera za druhým, domáci neprežívajú práve najlepšie obdobie. Štyri kolá pred koncom je jasné, že oba tímy sú zachránené a nemajú šancu na pohárové priečky, v Anglicku je však každý ligový duel extrémne vypätý.

Everton nevyhral už mesiac

Z posledných troch duelov získali zverenci trénera Allardycea iba dva body. Treba však poznamenať, že dvakrát nastúpili proti absolútnej špičke tamojšej súťaže. Kým proti majstrovskému City boli bez šance a prehrali 1:3, s odvekým mestským rivalom zohrali vyrovnanú partiu s bezgólovým výsledkom. Remíza na pôde Swansea bola po prevahe domácich tiež skôr bodovým ziskom ako stratou, pričom Swansea sa v poslednom období výsledkovo trápi.

Doma je Everton oveľa silnejší ako na ihriskách súperov. V dnešnom dueli by im tento fakt mohol pomôcť. Najlepším strelcom tímu je legenda anglického futbalu a kapitán mužstva Wayne Rooney, ktorý dal desať gólov.

Newcastle s výbornou sériou

V posledných štyroch dueloch zaznamenali „straky“ zisk 12 bodov. Z posledných ôsmich pritom prehrali len jediný raz a po nevydarenej jeseni, keď sa hovorilo najmä o záchrane, ukázali svoju pravú tvár. V poslednom zápase porazili silný Arsenal pomerom 2:1. Zásluhu na tom má aj slovenský brankár Martin Dúbravka, ktorý je jedným zo strojcov aktuálnych výkonov mužstva.

Zverenci trénera Beniteza majú šiestu najlepšiu obranu v lige, keď v 33 zápasoch inkasovali 42 gólov. Horšie je to s gólovou produkciou, ktorá patrí k najnižším v súťaži. Dokazuje to aj fakt, že najlepší strelec tímu Ayoze Perez má na konte iba 5 presných zásahov.

Zápas bez favorita

Stávkové kancelárie mierne favorizujú domáci tím. Osobne mám opačný názor a rešpektujem aktuálnu formu hostí. Myslím si však, že Everton doma neprehrá a zrodí sa remízový výsledok.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.27 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.