Analýza zápasu: FC Astana – Legia Varšava

Publikované 26.07.2017, autor: Roman

Už bez slovenského zástupcu pokračujú predkolá Ligy majstrov. V tom treťom sú nasadené ďalšie tímy zo silných európskych líg. V dvojzápase kazašského a poľského majstra však ide o celky, ktoré už museli hrať aj predchádzajúce kolo.

Domáci nie sú favoritom

Majster Kazachstanu postúpil po veľmi tesných oboch zápasoch. Rozhodol najmä prvý duel, v ktorom zvíťazili na pôde lotyšského šampióna. V tomto stretnutí boli pánom na ihrisku a domácemu celku nedovolili ani vystreliť na bránu. V druhom dueli však so Spartaksom iba remizovali. A ak by ešte raz inkasovali, mohli sa s najprestížnejšou súťažou rozlúčiť.

Pokiaľ ide o zloženie kádra. Astana je tím plný legionárov. Hrajú tu hráči z Bosny a Hercegoviny, zo Srbska, z Maďarska, ale aj z Ghany  alebo Konga. Doplnení sú aj niekoľkými domácimi hráčmi. Najlepším strelcom je práve ghanský útočník Patrick Twumasi, ktorý zaznamenal oba góly do siete Spartaksu a darí sa mu aj v domácej lige.

Legia by mala postúpiť

Varšavský klub hral v minulej sezóne skupinovú fázu  Ligy majstrov, kde sa stretol aj s Realom Madrid. Napriek obrovskej sile tento ročník Legia neodštartovala ideálne. V úvodných dvoch ligových zápasoch získala iba jediný bod za remízu s Koronou Kielce. Úplný opak však prevádza v Lige majstrov.

V predchádzajúcom predkole jednoznačne vyradili fínsky Mariehamn. Celkové skóre dvojzápasu bolo 9:0 v prospech Varšavy. Najlepšími strelcami tímu sú dvojgóloví Guilherme a Kucharczyk. V dnešnom zápase bude tímu chýbať skúsený Miroslav Radovič, ktorý pauzuje od začiatku sezóny. Hrať by nemal ani Tomasz Jodlowiec.

Najpravdepodobnejší je nerozhodný výsledok

Vyzerá to tak, že Liga majstrov je pre poľského majstra absolútnou prioritou. Dnes ich však čaká súper z inej váhovej kategórie. Osobne predpokladám remízový výsledok. Myslím si, že o postupe sa rozhodne až o týždeň vo Varšave.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.15 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.