Analýza zápasu: FC Fastav Zlín – ŠK Slovan Bratislava

Publikované 23.06.2017, autor: Roman

V tejto sezóne je po dlhých rokoch znovu na programe zápas o česko- slovenský Superpohár. Každoročne oň budú bojovať víťaz českého MOL Cupu a slovenského Slovnaft Cupu. Dnes si to medzi sebou rozdajú tímy Zlína a Slovana.

Senzačné víťazstvo Zlínu v pohári

Zlín určite nepatril medzi favoritov na zisk Českého pohára. Po tom ako však v semifinále porazil pražskú Slaviu a vo finále ich čakala druholigová Opava, začal titul v MOL Cupe naberať reálne kontúry. Zlín nie je vyhlásene ofenzívny tím, spoliehajú sa najmä na tímové výkony s vyváženou ofenzívnou i defenzívnou činnosťou.

V mužstve sa nenachádzali počas minulej sezóny výrazné individuality. Snáď jedinou výnimkou bol jeden z najlepších nahrávačov súťaže Vukadin Vukadinovič. Ten však už nie je súčasťou kádra, keďže pred pár dňami prestúpil do konkurenčnej Sparty Praha. Počas leta do tímu prišiel nám veľmi dobre známy Pablo Podio z Podbrezovej. Káder vystužili aj Adnan Džafič, ktorý prestupuje z druhej českej ligy a Lukáš Bartošák z Liberca.

Slovan prechádza výraznými zmenami

Slovan je každé prestupové obdobie jedným z najaktívnejších klubov na československom trhu. Inak tomu nie je ani tento rok. Do útoku už stihli získať dve ofenzívne esá, ktoré by sa mohli predstaviť na ihrisku aj v dnešnom zápase. Z Ružomberka prichádza do Bratislavy jeden z najlepších strelcov tejto sezóny slovenskej ligy, český útočník Jakub Mareš. Z Austrálie sa zas vracia slovenský kanonier Filip Hološko. Hlavne získanie Hološka je pomerne prekvapivým ťahom.

Po tom ako počas minulej sezóny angažoval Slovan srbského trénera Ivana Vukomanoviča, v Slovane sa začali diať veci. Nový tréner vyzerá ako človek na správnom mieste. Dokázal stabilizovať káder, rozlúčil sa s nepodarenými nákupmi z minulých prestupových období a počas letnej prestávky sa snaží do tímu priviesť skutočnú kvalitu. K pozitívnemu sa mení aj spôsob hry Slovana. Vukomanovič chce produkovať futbal, ktorý baví divákov a posledné zápasy minulej sezóny ukázali, že sa mu to aj darí.

Slovan miernym favoritom

Stávkové kancelárie považujú Slovan za mierneho favorita. S týmto tvrdením musíme iba súhlasiť. Kvalita kádra je jednoznačne na strane Bratislavčanov. Otázkou je v akej fáze prípravy sa jednotlivé mužstvá nachádzajú. Osobne očakávam víťazstvo Slovana.

Môj tip: 2, aktuálny kurz vo Fortune: 1.78 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.