Analýza zápasu: FC Kodaň – AFG Aarhus

Publikované 25.05.2018, autor: Roman

Kodanský tím je pravidelným favoritom na dánsky titul. Táto sezóna mu však nevyšla podľa predstáv a hrozí, že si v budúcej sezóne nezahrá v žiadnej európskej súťaži. Naopak Aarhus podával v baráži o Európsku ligu výborné výkony, ktoré  môže korunovať miestenkou  v budúcoročnej edícii druhej najprestížnejšej európskej klubovej súťaže.

Kodaň neprežíva ideálnu sezónu

V poslednom dueli sa tím z hlavného mesta predstavil na ihrisku Nordsejallandu. Ak by zvíťazil, dostal by sa na tretie miesto tabuľky a zabezpečil by si priamy postup do EL. Zaznamenali však bezgólovú remízu a priamo do pohárovej Európy tak postupuje Nordsejalland. Kodaň musí odohrať barážový dvojzápas proti Aarhusu.

V tejto sezóne kodanský FC sklamal a za majstrovským Midtjyllandom zaostal o 27 bodov. Najlepším strelcom tímu bol počas hlavnej časti sezóny cyperský útočník Pieros Sotiriou. Ten sa na konci apríla zranil a už sa nedokázal dostať do potrebnej formy. Zranenia boli jedným z dôvodov, prečo sa mužstvu nepodarilo získať viac bodov.

Aarhus môže nakoniec zažiť úspešný ročník

Počas celého aktuálneho ročníka sa tím potácal v rámci ligového priemeru. Slabšie výkony striedal s lepšími a nakoniec sa nedostal do skupiny o titul. Avšak v skupine o udržanie skončil druhý a s prehľadom sa vyhol zostupu. V následnom play-off o miestenku v EL vyhral obidva dvojzápasy. V prvom vyradili Odense po dvoch tesných výhrach 3:2. V druhom si poradili so Sonderskyje.

Aarhus sa počas celej sezóny prezentoval defenzívnym futbalom, keď dal jeden z najmenších počtov gólov v sezóne. Vzhľadom na tímy, ktoré získali podobný počet bodov, veľa gólov ani nedostal. Sezónu však ukončili s jasne negatívnym skóre. Faktom tiež je, že mužstvu nevyhovovala pozícia domáceho tímu. Naopak vonku, keď nemuseli tvoriť hru a spoliehali sa na protiútoky, získali bodov viac.

Domáci favoritom

Kodanský tím je jednoznačným favoritom tohto dvojzápasu. Proti defenzívne hrajúcemu Aarhusu to však budú mať ťažké. Keďže pre fanúšikov bola v posledných rokoch samozrejmosťou účasť ich tímu v skupinovej fáze európskych súťaži, na domácich bude pomerne veľký tlak. Tipujem na tesné víťazstvo Kodane.

Môj tip: Remíza s handicapom 0:1, aktuálny kurz vo Fortune: 3.30 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.