Analýza zápasu: FC Nitra – FC ViOn Zlaté Moravce

Publikované 11.08.2017, autor: Roman

V rámci predohrávky štvrtého kola sa pod Zoborom chystá futbalový sviatok. Po mnohých rokoch sa v súťažnom zápase stretnú regionálni rivali. Oba tímy prežívajú vydarený vstup do sezóny a v dnešnom dueli chcú bodovať.

Nitra ako nováčik prekvapila

Tím spod Zobora vstúpil do aktuálneho ročníka plný nováčikovského entuziazmu. Nakoplo ich víťazstvo nad majstrovskou Žilinou  v prvom dueli sezóny. Následne remizovali v Michalovciach, aby v ďalšom kole vonku rozprášili Prešov.

Mužstvo sa opiera o skúsených futbalistov na čele s Tomášom Kóňom, ktorý prebral úlohu lídra a na ihrisku vyniká svojím prehľadom. Dopĺňajú ho rovnako ostrieľaní Šimončič a výborne chytajúci Lukáš Hroššo. Veľkou persónou je aj Ivan Galád, ktorý sa dlhodobo radí medzi najlepších slovenských trénerov a aj napriek neprajným hlasom je jedným z najprogresívnejších koučov v našich zemepisných šírkach.

Zlatomoravčania s výborným vstupom do sezóny

Futbalisti od rieky Žitava vstúpili do nového ročníka podobne ako ich dnešný súper. Začali vydretým víťazstvom nad euforicky naladeným Ružomberkom, pokračovali tesnou prehrou na Pasienkoch a následne, rovnako ako Nitra, porazili aktuálneho majstra zo Žiliny.

Tréner Jarábek i celý manažment urobili počas leta výbornú prácu. Dokázali tím skonsolidovať a dotiahli niekoľko skúsených hráčov, ktorí vystužili zostavu plnú mladíckeho temperamentu. Jarábek je známy organizovanou hrou a disciplínou. Hru skvele diriguje Martin Dobrotka na stopérskej pozícií a výbornú prácu tiež odvádza Peter Orávik, ktorý dal dva góly a ďalšie dva pripravil svojím spoluhráčom.

Derby nemá favorita

Ošúchaná fráza platí v tomto prípade dvojnásobne. Nitra hrá doma, ale ďaleko to nemajú ani fanúšikovia Zlatých Moraviec. Kvalitatívne rozdiely sú minimálne, aj keď „Galádovci“ asi disponujú väčšími individualitami. Očakávam remízový výsledok.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.30 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.