Analýza zápasu: FC Porto – Estoril

Publikované 09.08.2017, autor: Roman

Tento víkend sa začala aj portugalská Primeira Liga. Kým niektoré tímy odohrali svoje duely počas víkendu, dvojica najsilnejších celkov odohrá svoje stretnutia práve dnes. Porto aj Benfica sú považovaní za najväčších adeptov na víťazstvo v celej súťaži a štart do nového ročníka je pre nich veľmi dôležitý.

„Draci“ majú za sebou výbornú prípravu

Porto odohralo počas leta šesť prípravných duelov. Kvalita súperov síce nebola najvyššia, ale zodpovedali tomu aj výsledky. Na úvod prípravy absolvovali dva duely proti mexickým tímom, v ktorých podali rozpačité výkony. V ďalších stretnutiach však svojich súperov rozdrvili a zaznamenali niekoľko presvedčivých výsledkov.

Tím nebol počas leta príliš aktívny ani na prestupovom trhu.  Do mužstva sa vrátilo množstvo hráčov z hosťovania. Oveľa výraznejšie však boli odchody z klubu. Do milánskeho AC odišiel za takmer 40 miliónov útočník André Silva. Výraznou stratou je aj odchod defenzívneho stredopoliara Rubéna Nevesa.

Estoril chce hrať v strede tabuľky

Estoril je typickým príkladom klubu, ktorý chce hrať v pokojných vodách stredu tabuľky. Darilo sa mu to aj v uplynulých sezónach. V mnohých zápasoch prekvapili, ale v niekoľkých aj vyslovene sklamali. Proti Portu sú jednoznačným outsiderom, do karát im však môže zahrať začiatok sezóny, ktorý je pre favoritov vždy zradný.

Počas leta odišli z klubu nádejní mladíci Mattheus a Ailton. Vzhľadom na rozpočet a ambície sa Estorilu nedarí najlepších hráčov udržať a pre mnohých hráčov, najmä Brazílčanov, je prestupnou stanicou medzi domácou súťažou a silnejšími európskymi klubmi.

Porto jasným favoritom

„Draci“ sú jednoznačným favoritom duelu. Počas leta im však odišlo niekoľko dôležitých hráčov a už dnes uvidíme, či ich manažment dokáže plnohodnotne nahradiť. Predpokladám víťazstvo domácich, ale kvôli kurzu tipujem počet gólov domáceho tímu.

Môj tip: 1. tím dosiahne viac ako 2.5 gólu, aktuálny kurz vo Fortune: 1.80 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.