Analýza zápasu: FC Viktoria Plzeň – FC Fastav Zlín

Publikované 18.09.2017, autor: Bc. Miroslav Kováčik

Nový pracovný týždeň začíname analýzou z českej najvyššej futbalovej súťaže. Presunieme sa do Štruncových sadov, kde domáci futbalisti Plzne privítajú nevyspytateľný Zlín. Zápas sa začína o 18:00 hod.

Na čele tabuľky bez jedinej bodovej straty

Futbalisti Plzne v tejto sezóne bojujú na dvoch frontoch a musíme konštatovať, že v domácej súťaži sa im darí podstatne viac ako v pohárovej Európe. Po šiestich zápasoch a sú jediným mužstvom, ktoré ešte nestratilo ani bod. Zverenci Pavla Vrbu v Doosan Aréne zdolali štyroch súperov, pričom ani raz neinkasovali. Spomedzi českej futbalovej elity nemá nikto lepšiu ofenzívu. Jej výraznou osobnosťou je najmä Michael Krmenčík, ktorý štyrikrát skóroval a na ďalšie tri presné zásahy prihral. Počas týždňa chýbal v pohárovom zápase v Bukurešti a možno aj preto Plzeň prehrala so Steauou 3:0. Výsledok ale príliš neodzrkadľuje situáciu na ihrisku, keďže hostia mali územnú i streleckú prevahu.

Viktoriáni so skvelou bilanciou v domácej aréne

Po spomínanom nezdare v Európskej lige sa Plzeň musí skoncentrovať a snažiť sa zvýšiť svoj náskok na čele tabuľky. Jej bilancia v domácom prostredí je v ostatných sezónach fantastická. Z posledných 49 zápasov nevyhrali Viktóriani len sedem, čo je skutočne minimálne číslo. V dnešnom zápase sa však nebudú môcť spoľahnúť na niekoľko hráčov. Od začiatku sezóny je zranený obranca Roman Hubník, takisto Jan Kovařík a chýbať bude aj Václav Pilář. Futbalisti Plzne by mohli doplatiť na únavu z náročného programu, no podľa Davida Limberského to nebude hrať rolu. V zápase českého vicemajstra veľa gólov nepadá, len raz sa rozvinila sieť viac ako trikrát.

Na ihriskách súperov ani len neskórovali

Zlín zažíva v istom zmysle premiérovú sezónu. Kým Plzeň je pohárovo ostrieľaným mužstvom, futbalisti z východu Českej republiky sa prvýkrát predstavujú nielen v domácej súťaži, ale aj v Európskej lige. Svoj debut si odbili domácim duelom s moldavským Šeriffom Tiraspoľ, ktorý sa skončil remízou 0:0. V domácej súťaži zatiaľ podávajú výkony ako na horskej dráhe. V šiestich dueloch vyhrali trikrát a rovnaký počet zápasov aj prehrali. Na pôde súperov doposiaľ nebodovali a dokonca ani len nestrelili gól. Postupne prehrali v Liberci, s Duklou Praha a na konci augusta nestačili ani na Jablonec. V týchto dueloch vyslali na bránu dokopy len šesť striel a musíme dodať, že neboli príliš nebezpeční.

Zlín bez zranenej dvojice, špeciálny zápas pre Hájka

Spomínanú negatívnu bilanciu budú chcieť zverenci Bohumila Páníka zmeniť v Plzni, kde sa im v predošlom ročníku podarilo senzačne vyhrať. Navzdory jasnej prevahe domácich triumfovali 0:2, keď sa do listiny strelcov zapísali Tomáš Poznar a Dame Diop. Prvý spomínaný útočník už zarezáva v Baníku Ostrava a možno aj kvôli tomu strieľa Zlín veľmi málo gólov. V šiestich zápasoch ich strelil iba päť, čo je druhý najmenší počet zo všetkých mužstiev. Napriek tomu majú domáci hráči zo súpera rešpekt a v žiadnom prípade zápas nepodcenia. Špeciálny zápas odohrá Tomáš Hájek, ktorý ešte donedávna pôsobil v Zlíne. Tomu dnes bude chýbať zranená dvojica Tomáš Janíček a Petr Hronek.

Očakávame výhru domáceho favorita

Podľa stávkových kancelárii je favoritom zápasu domáca Plzeň. Jej súper sa počas leta posilnil, no napriek tomu si myslím, že Zlín stále nemá takú kvalitu ako tím Pavla Vrbu. Klub zo severu Čiech je rozbehnutý a očakávam herne podobný duel ako v minulej sezóne. „Deň blbec“ sa však v podaní futbalistov Plzne opakovať nebude a tentokrát si na svoje konto pripíšu ďalšie tri body.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 1.40 FORTUNA »

Autor článku: Bc. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie, aktívne sledujem športové dianie a študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.