Analýza zápasu: FC Viktoria Plzeň – FC Slovan Liberec

Publikované 30.07.2018, autor: Roman

Česká najvyššia súťaž už má za sebou takmer dve kompletné kolá. Z toho druhého chýba odohrať posledný duel medzi úradujúcim majstrom z Plzne a stálicou českého klubového futbalu Slovanom Liberec.

Plzeň vstúpila do sezóny výhrou

V prvom dueli porazil úradujúci šampión pražskú Duklu pomerom 1:3.  Celý prvý polčas pritom prehrával, keď inkasovali už v siedmej minúte. Vyrovnali až 20 minút pred koncom, keď sa presne trafil Hořava. O dve minúty viedli a víťazstvo už z rúk nepustili. Čo sa týka držania lopty aj streleckých pokusov, mali v zápase jasnú prevahu.

V tejto sezóne má víťaz českej najvyššej súťaže zaručenú miestenku priamo v skupinovej fáze Ligy majstrov. Zverenci trénera Pavla Vrbu sa teda nemusia prebíjať cez náročné kvalifikačné predkolá, čo im značne uľahčilo inak každoročne náročný úvod sezóny.

Liberec rovnako zvíťazil

Aj mužstvo trénera Hornyáka vstúpilo do novej sezóny výhrou. V úvodnom kole porazilo tím Karvinej tesne 1:0. O víťazstve rozhodli až v poslednej desaťminútovke, keď sa presne trafil striedajúci Pázler. Liberec mal v celom zápase jasnú prevahu, dlho ju však nedokázal pretaviť do presného zakončenia.

Slovan skončil v minulej sezóne na šiestom mieste ligového pelotónu a zostal tak tesne pred bránami pohárovej Európy. V minulých rokoch pravidelný účastník Európskej ligy tak bude už druhý rok v druhej najprestížnejšej súťaži chýbať. Hlavným cieľom tímu je tak návrat na stratené pozície.

Favorit zápasu je jasný

Stávkové kancelárie jednoznačne favorizujú domáci tím. Plzeň kvalitatívne prevyšuje svojho súpera na každom poste. Liberec bude po väčšinu zápasu v defenzíve a je otázne, ako mu bude táto pozícia sedieť. Vďaka voľnejšiemu programu sú zverenci trénera Pavla Vrbu v dobrom rozpoložení a dnes pravdepodobne zvíťazia vyšším ako jednogólovým rozdielom.

Môj tip: Víťazstvo domácich s handicapom 0:1, aktuálny kurz vo Fortune: 1.92 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.