Analýza zápasu: FC Viktoria Plzeň – Real Madrid CF

Publikované 07.11.2018, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Zápas storočia. Takto označuje klub Viktoria Plzeň dnešný zápas Ligy majstrov proti slávnemu Realu Madrid. Šanca na postup je v prípade českého majstra minimálna, ale konfrontácia s 13-násobným držiteľom „ušatej trofeje“ bude pre všetkých domácich hráčov obrovskou výzvou.

Plzni nevyšiel len zápas v Ríme

Viktoria Plzeň figuruje v tabuľke na štvrtom mieste so ziskom jedného bodu. Ten dosiahla proti CSKA Moskva, hoci po prvom polčase viedla 2:0. Vyložene nevydarený zápas odohrala len v Ríme, kde neustrážila Edina Džeka a talianskemu mužstvu podľahla vysoko 0:5. Pred dvoma týždňami si napravila reputáciu a Real Madrid mal čo robiť, aby potvrdil rolu favorita. Biely balet sa výhrou 2:1 posunul na druhú priečku, ale so šiestimi bodmi zďaleka nemá postup vo vrecku. V posledných týždňoch nepodáva vydarené výkony a po neúspešnom El Clásicu bol vyhodený Julen Lopetegui. Jeho dočasným nástupcom sa stal Santiago Solari, ktorý viedol madridské B-čko.

Škoda šance Hrošovského

Niekoľkými vetami sa musíme vrátiť k spomínanému víťazstvu Realu Madrid nad českým majstrom. Domáci hráči rozhodne neboli takí dominantní ako sa čakalo a triumf 2:1 po zranení Marcela vydreli s desiatimi hráčmi na vlastnej polovici. Plzeň ustála prvotný tlak a v úvodnom dejstve mala tri čisté gólové šance. Tú najväčšiu spálil v 44. minúte Patrik Hrošovský a ktovie ako by sa zápas vyvíjal, keby bolo cez prestávku skóre 1:1. Slovák napokon na Estadio Santiago Bernabéu skóroval, ale už len zmiernil prehru hosťujúceho mužstva. Opäť sa potvrdilo, že Real je bez Cristiana Ronalda „polovičný“ a zverenci Pavla Vrbu si dokázali, že aj s takýmto veľkoklubom sa dá hrať.

Solariho chvália za nasadenie Viniciusa

Obe mužstvá sa na dnešný duel naladili víťazne. Plzeň zvládla súboj na pôde Ostravy a v domácej súťaži sa bodovo dotiahla na vedúcu Slaviu. Real Madrid si počas minulého týždňa poradil v Copa de Rey s tímom Melilla 4:0 a cez víkend zdolal v ligovom súboji Valladolid 2:0. Hviezdou týchto stretnutí bol Vinicius Júnior, ktorému sa tréner Solari na rozdiel od Lopeteguiho nebál dať priestor. V dvoch zápasoch odohral Brazílčan 110 minút a patril k najlepším hráčom mužstva. Figuruje aj v súčasnej nominácii, čo však nemožno tvrdiť v prípade Marcela, Daniho Carvajala či Raphaëla Varana. Na strane domácich je problémom zranenie hrotového útočníka Michaela Krmenčíka.

Nečakáme vysoké víťazstvo hostí

Biely balet sa do Česka vracia po sedemnástich rokoch. Naposledy na Letnej zdolal Spartu Praha 3:2 a nič iné ako víťazstvo si nepripúšťa ani proti Plzni. Tá počas svojho pôsobenia v Lige majstrov čelila v Štruncových sadoch napríklad Bayernu Mníchov a pred vynikajúcimi fanúšikmi prehrala iba 0:1. Po dobrom výkone v Madride nie je dôvod myslieť si, že by mala utŕžiť nejaký debakel. Škoda akurát zranenia Krmenčíka, ktorý svoje kvality ukázal aj v zápase Ligy národov proti Slovensku. Asi každý očakáva zápas s územnou prevahou hostí, ale myslím, že Viktoriáni rozhodne vyšším než dvojgólovým rozdielom neprehrajú.

Môj tip: Handicap 2:0 – neprehra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 1.46 FORTUNA »

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.

Tipujte v Tipsporte a získajte 30 eur zadarmo a vstupný bonus 4 000 eur!