Analýza zápasu: FC ViOn Zlaté Moravce – FK Železiarne Podbrezová

Publikované 23.09.2017, autor: Roman

Zlaté Moravce sú doposiaľ mužstvom dvoch tvárí. Doma podávajú výborné výkony a na ihriskách súperov rozdávajú body na počkanie. Podbrezovej sa pre zmenu nedarí ani doma, ani vonku. V tabuľke je predposledná s biednymi siedmimi bodmi.

Doma sú Zlatomoravčania silní

Tréner Jarábek hovoril po stredajšom zápase v Trnave a ďalšej prehre na ihrisku súpera o rozdielnych výkonoch svojich zverencov doma a vonku. Neostáva nič iné, len súhlasiť. ViOn odohral na domácom ihrisku štyri duely a trikrát zvíťazil. O všetky body obral Žilinu, Ružomberok a Prešov. V zápase s Dunajskou Stredou podľahli, keď v poslednej desaťminútovke dvakrát inkasovali.

Vonku naopak vyhrali zverenci trénera Jarábka len jediný raz na pôde slabučkej Senice. Kvalitu teda mužstvo jednoznačne má. Problém môže byť hlavne v hlavách hráčov. Mužstvo má svoj herný štýl, hrá v ňom veľa domácich hráčov v najlepšom veku, ktorí sú doplnení brazílskymi legionármi. Najlepším strelcom je zatiaľ Róbert Gešnábel s piatimi gólmi.

Podbrezová ďaleko za očakávaniami

Terajšie mužstvo „železiarov“ je len tieňom toho z minulej sezóny. Vtedy sa zápasu v Podbrezovej obávali všetky tímy Fortuna ligy. Dnes si tam väčšina ide po tri body. Tím zatiaľ zaznamenal dve víťazstva na domácom štadióne proti Michalovciam a Prešovu. Za zmienku stojí aj vydretá remíza na pôde Trenčína. Pokiaľ však mužstvo nastúpilo proti silnejším celkom, ťahalo za kratší koniec.

Štatistiky dokazujú, že Podbrezová nemôže pri momentálnej kvalite kádra konkurovať hornej polovici tabuľky. Kvalitu na záchranu však má. Letné oslabenie v podobe odchodov Podia, Kochana a Polievku bolo neúnosné a lacné náhrady za takýchto hráčov jednoducho neexistujú.

Domáci sú favoritom

Zlatomoravčania porazili na domácom trávniku oveľa silnejšie celky ako je Podbrezová. Určitú kvalitu však prinesú aj Železiari. Obe mužstvá by sa mali podľa očakávaní dlhodobo pohybovať v strede tabuľky. Pri súčasnej forme a domácom sebavedomí Zlatých Moraviec však tipujem na výhru domácich v pomerne slušnom kurze.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 1.90 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.