Analýza zápasu: FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Ružomberok

Publikované 23.07.2017, autor: Roman

Včera sa začal nový ročník najvyššej slovenskej súťaže. Fortuna liga štartuje s novým hracím systémom a s niekoľkými revolučnými zmenami. V rámci prvého kola sa rozbehnutý Ružomberok predstaví v Zlatých Moravciach na pôde miestneho ViOnu.

Zlaté Moravce výrazne posilnili

Klub zažil v uplynulých sezónach mnoho peripetií. Po legionárskych pokusoch sa vrátili k domácim futbalistom. Zdá sa však, že na ďalší ročník sú Zlaté Moravce pripravené. Káder je stabilný, zložený prevažne zo slovenských hráčov. Do tímu prišiel počas prestupového obdobia aj bývalý reprezentant Martin Dobrotka, ktorý po zranení Pintéra vystuží obranu.

Tréner Juraj Jarábek hovorí o vysokých cieľoch. Tím je pomerne silný a ak mu vyjde vstup do sezóny, môže  potrápiť aj favoritov, hlavne na domácom štadióne. Fanúšikovia si to po niekoľkých rokoch boja o záchranu určite zaslúžia.

„Ruža“ je výrazne rozbehnutá

MFK sa aj po oslabení kádra prezentuje vo fantastickom svetle. V minulej sezóne predvádzali skvelé výkony.  Pokračujú aj v tomto ročníku. Ako jediný slovenský zástupca postúpili do ďalšej fázy Európskej ligy. Nórsky Brann porazili výborným kolektívnym výkonom. Na Slovensku vďaka tomu uvidíme hviezdy svetového kalibru.

Po výbornom výkone môže na Ružomberčanov doľahnúť mierny útlm. Po podobných zápasoch to nie je výnimočný úkaz. Výrazný dopad môže mať aj únava. Káder Ružomberka je pomerne úzky a na lavičke nedisponujú dostatočnou kvalitou.

Moravce môžu úspešne odštartovať sezónu

Myslím si, že Moravce budú mať veľkú motiváciu. Otázkou je zohratosť kádra. Ružomberok ide v pohári ďalej a po ťažkom zápase potrebuje regenerovať. Môže byť v eufórií, z ktorej často plynie strata koncentrácie. Osobne očakávam veľmi tesný  zápas so šťastnejším koncom pre Zlatomoravčanov.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 2.79 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.