Analýza zápasu: FC ViOn Zlaté Moravce – MŠK Žilina

Publikované 05.08.2017, autor: Roman

Ak by sa tento duel hral pred dvoma týždňami ako zápas úvodného kola, o jasnom favoritovi by nemohlo byť pochýb. Po dvoch kolách je však situácia odlišná. Zlaté Moravce zaznamenali víťazstvo nad Ružomberkom a dobrý výkon podali aj proti Slovanu, zatiaľ čo úradujúci majster oba svoje doterajšie zápasy prehral.

Domáci vstúpili do sezóny úspešne

Žreb prisúdil Zlatým Moravciam na úvod sezóny tých najnáročnejších súperov. Doma však mužstvo ukázalo svoju silu, keď zdolalo ružomberský MFK. V Bratislave sa väčšinu duelu bránili, ale tesný výsledok 2:1 v prospech Slovana napovedá o vyrovnanom stretnutí.

V hlavnom meste už nastúpil aj bývalý reprezentant Martin Dobrotka, ktorý sa v defenzíve chopil dirigentskej paličky. Rovnaká úloha ho čaká i dnes. Súper je známy svojou ofenzívnou silou, preto očakávame, že obrana domácich bude pod obrovským tlakom. Ofenzívne výpady budú doménou Petra Orávika, ktorý dal zatiaľ jeden gól a na jeden prihral. Viac sa určite očakáva aj od brazílskeho legionára Clébera, ktorý ešte nezaznamenal gól ani asistenciu.

Žilina v kríze ale s pozitívnym prístupom

Tréner Adrián Guľa hovoril po prehre 2:3 s Prešovom o nevýhernej sérií, ktorú domáci prekonajú. Nehovoríme o hernej kríze, pretože herný prejav Žiliny je najmä v ofenzíve dobrý. Počas predchádzajúcich duelov si vypracovali niekoľko sľubných šancí, ktoré však nedokázali zužitkovať.

Žlto-zelených zrážajú na kolená najmä chyby v defenzíve a mizerné zakončenie. V tomto ohľade sa naplno prejavil odchod Filipa Hlohovského, ktorý okrem technických riešení disponoval pokojom v zakončení a vysokou produktivitou.

Žilinčania sériu prelomia

Aj napriek nespornej sile Moraviec najmä na domácom trávniku, očakávam víťazstvo hostí o viac ako jeden gól. Tipujem však,  že Žilina dosiahne aspoň tri góly.

Môj tip: Hostia dajú viac ako 2.5 gólu, aktuálny kurz vo Fortune: 3.20 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.